۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده فاقد متقاضی است

قائم مقام وزیر راه ۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده فاقد متقاضی است قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با بیان این که در ۷ استان به ازای هر واحد مسکن مهر یک متقاضی وجود دارد، گفت: ۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر در دیگر مناطق کشور فاقد متقاضی است. به […]

قائم مقام وزیر راه

۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر ساخته شده فاقد متقاضی است

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر با بیان این که در ۷ استان به ازای هر واحد مسکن مهر یک متقاضی وجود دارد، گفت: ۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر در دیگر مناطق کشور فاقد متقاضی است.

به گزارش ایرنا، احمداصغری‌مهرآبادی اظهار کرد: با مصوبه دولت و برداشته شدن شرایط سکونت، مسکن مهر رونق گرفته است.

به گفته وی از مجموع دو میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر احداث شده در کشور یک میلیون و ۹۱۵ هزار واحد به اتمام رسیده و از این تعداد نیز یک میلیون و ۷۳۵ هزار واحد افتتاح و تحویل متقاضیان شده است.

وی ادامه داد: مابقی طرح‌های مسکن مهر نیز با تأمین خدمات زیربنایی از جمله آب، برق و گاز تا پایان سال جاری به متقاضیان تحویل می‌شود.

اصغری‌مهرآبادی ادامه داد: در صورت تأمین خدمات زیرساختی ۲۰۰ هزار واحد مسکن مهر دیگر نیز تا پایان سال جاری افتتاح و تحویل متقاضیان می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: در قانون ساماندهی و آیین‌نامه اجرایی، ساخت خدمات روبنایی برعهده دستگاه ذی‌ربط است و با توجه به مشکلات اعتباری در دولت، این وزارتخانه خدمات روبنایی در طرح مسکن مهر را هم‌اینک اجرا می‌کند.

اصغری‌مهرآبادی گفت: از محل منابع داخلی و یارانه‌ها حدود ۴۷۷ باب مدرسه در طرح‌های مسکن مهر کشور درحال ساخت است که ۱۹۹ باب آن به اتمام رسیده و در حال بهره‌برداری است.

به گفته وی بیش از ۸۰۰ باب مسجد در طرح‌های مسکن مهر نیاز بود که حدود ۴۶۰ باب درحال ساخت است و از این تعداد نیز ۲۴۰ باب مسجد دایر شده است.

وی با بیان این که ۵۷ واحد کلانتری در طرح‌های مسکن مهر کشور در حال ساخت و حدود ۳۵ واحد از آن‌ها نیز آماده تحویل است، ادامه داد: خدمات روبنایی در حال ساخت، پاسخگوی نیاز کنونی نیست و باید متناسب با نیاز دستگاه‌های خدمات‌رسان باشد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر همزمان با پنجمین روز از هفته دولت برای افتتاح یک‌هزار و ۶۴۰ واحد مسکن مهر چهارمحال‌وبختیاری به شهرکرد سفر کرده است.

۸۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم تحویل متقاضیان شد

در ادامه قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر، اظهار داشت: ۸۰۰ هزار واحد مسکن مهر در دولت یازدهم تکمیل و تحویل متقاضیان در سراسر کشور شده است.

احمداصغری‌مهرآبادی اظهار کرد: طی دو سال گذشته ۷۲۰ هزار واحد مسکن مهر در کشور تکمیل و تحویل متقاضیان شده است و امسال نیز در هفته دولت حدود ۸۰ هزار واحد افتتاح می‌شود.

به گفته وی، دو میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر در کشور احداث شده که عملیات اجرایی یک میلیون و ۹۱۵ هزار واحد آن نیز تاکنون به اتمام رسیده است.

اصغری‌مهرآبادی ادامه داد: ۱۷ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به وزارت نیرو برای تأمین آب، برق و فاضلاب مسکن مهر در کشور ابلاغ شده است که یک‌هزار میلیارد ریال آن از منابع داخلی وزارتخانه و مابقی از منابع دولتی تأمین می‌شود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر افزود: ۷ میلیارد ریال اعتبار از محل تأمین فروش اراضی دولتی برای معابر و آسفالت شهرک‌های مسکن مهر و دو هزار میلیارد ریال یارانه به طرح‌های مسکن مهر نیز به این وزارتخانه ابلاغ شده است.

استاندار چهارمحال‌وبختیاری نیز گفت: ۲۵ هزار واحد مسکن مهر احداث شده است که ۲۲ هزار واحد از این تعداد تکمیل و پرونده مسکن مهر نیز تا پایان امسال در این استان بسته می‌شود.

قاسم‌سلیمانی‌دشتکی ادامه داد: مشکلات مدیریتی برخی تعاونی‌ها، کمبود و نبود اعضا در برخی تعاونی‌ها، گران‌تر بودن برخی سایت‌های مسکن مهر و مشکلات زیرساختی از مشکلات مسکن مهر این استان است.

به گفته وی، همه دستگاه‌ها برای ساخت، تکمیل و تحویل مسکن مهر و رفع مشکلات مردم در چهارمحال‌وبختیاری تلاش کرده ولی بدهی‌های ایجاد شده نیازمند اعتبار است.

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور مسکن مهر همزمان با پنجمین روز از هفته دولت برای افتتاح طرح‌های مسکن مهر چهارمحال‌وبختیاری به شهرکرد سفر کرده است.