هدفگذاری طرح رونق تولید ۷۵۰۰ واحد صنعتی

قائم مقام وزیر صمت: هدفگذاری طرح رونق تولید ۷۵۰۰ واحد صنعتی رونق تولید تا پایان ماه شهریور محسوس می‌شود قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرای برنامه‌های مختلف اقتصادی توسط دولت مردم تا پایان شهریور ماه سال جاری رونق را در تولید احساس می‌کنند. به گزارش ایرنا، رضارحمانی افزود: ستاد تسهیل مشکلات صنایع […]

قائم مقام وزیر صمت:

هدفگذاری طرح رونق تولید ۷۵۰۰ واحد صنعتی

رونق تولید تا پایان ماه شهریور محسوس می‌شود

قائم‌مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: با اجرای برنامه‌های مختلف اقتصادی توسط دولت مردم تا پایان شهریور ماه سال جاری رونق را در تولید احساس می‌کنند.

به گزارش ایرنا، رضارحمانی افزود: ستاد تسهیل مشکلات صنایع بزرگ را بررسی می‌کند و برای آن‌ها راهکارهای مناسب را اتخاذ می‌کند، در همین زمینه برنامه اصناف تولیدی نیز به صورت دقیق در حال اجرایی شدن است.

وی با بیان این‌که پرداخت‌ها در طرح «رونق تولید» تا پایان شهریور ماه به پایان می‌رسد، تصریح کرد: اصل پرداخت‌ها در مرداد ماه آغاز شده و در شرایط فعلی روزانه ۳۰۰ پرونده در این خصوص اضافه می‌شود.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در طرح رونق تولید ۷هزار و ۵۰۰ واحد هدفگذاری شده است که البته محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

رحمانی خاطرنشان کرد: تداوم پرداخت تسهیلات تا پایان شهریور ماه تولیدکننده‌ها را قادر می‌کند در نیمه‌دوم سال مواد اولیه را تهیه و به اشتغال‌زایی برسند.

وی یادآور شد: خوشبختانه بسیاری از مشکلات بانک‌ها حل شده و در شرایط فعلی یک زبان واحد در کشور حاکم شده است.

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار کرد: روند پرداخت تسهیلات به واحدهای تولیدی وضعیت مناسب دارد و طی ارتباط دوسویه با بانک‌ها تسریع در روند پرداخت تسهیلات به واحد‌ها پیگیری می‌شود.

 

رحمانی افزود: یکی دیگر از هدفگذاری‌های انجام شده افزایش ۱۰ میلیارد دلاری صادرات در کشور است که تا کنون در ۴ ماه نخست سال براساس آمار گمرک این موضوع محقق شده است.