بومی‌سازی دانش استفاده از سموم میکروبی در درمان سرطان

محقق میکروب‌شناس از طرحی برای بومی‌سازی دانش استفاده از سموم میکروبی در درمان انواع سرطان‌ها در کشور خبر داد. به گزارش مناقصه‌مزایده، عباس‌علی‌ایمانی‌فولادی اظهار کرد: یکی از جدید‌ترین تحقیقات محققان حوزه میکروب‌شناسی در کشور استفاده از سموم میکروبی در درمان انواع سرطان است. دبیر اجرایی هفدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران، با بیان این که در […]

محقق میکروب‌شناس از طرحی برای بومی‌سازی دانش استفاده از سموم میکروبی در درمان انواع سرطان‌ها در کشور خبر داد.

به گزارش مناقصه‌مزایده، عباس‌علی‌ایمانی‌فولادی اظهار کرد: یکی از جدید‌ترین تحقیقات محققان حوزه میکروب‌شناسی در کشور استفاده از سموم میکروبی در درمان انواع سرطان است.

دبیر اجرایی هفدهمین کنگره بین‌المللی میکروب‌شناسی ایران، با بیان این که در این تحقیق اثر متابولیک‌های میکروبی به ویژه توکسین‌های (سموم) میکروبی در درمان سرطان مورد بررسی قرار می‌گیرد، افزود: همیشه میکروب و سم‌های میکروبی را به عنوان ماده مضر می‌شناسیم در حالی که امروزه دنیا از همین مواد به عنوان دارو و درمان بسیاری از امراض مختلف استفاده می‌کند.

ایمانی‌فولادی اظهار کرد: یکی از فاکتورهای مهمی که در درمان سرطان کاربرد دارد، استفاده از توکسین‌های (سموم) میکروبی هستند که امروزه در دوز بسیار پایین می‌توانند در درمان سرطان‌های سینه، تخمدان، روده و کلون و سایر سرطان‌ها مورد استفاده قرار گیرد.

این میکروب شناس اظهار کرد: فعالیت‌های مطالعاتی درباره استفاده از توکسین‌های میکروبی (سموم) حدود ۷ و یا ۸ سال قبل در ایران آغاز شد و تیم تحقیقاتی میکروب‌شناسان نیز ۵ سالی است که در این فاز فعال شده‌اند.

ایمانی فولادی افزود: امیدواریم با این طرح تحقیقاتی دریچه‌ای جدید به روی محققان گشوده شود و درمان سرطان با روش استفاده از سموم میکروبی در کشور محقق شود.

 

وی با اشاره به این که این طرح هم اکنون در مراحل تحقیقاتی است، گفت: تاکنون به درمان دارویی نرسیده‌ایم، اما در دنیا دو تا ۳ نوع دارو درمان سرطان با استفاده از این روش معرفی شده است که کاربرد دارد.