مپنا از حضور در مناقصات جا ماند

با سناریوی واگذاری مالکیت مپنا از حضور در مناقصات جا ماند معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا گفت: پس از حکم دادگاه درباره منتفی شدن انتقال این شرکت به آستان قدس‌رضوی، اکنون این شرکت قادر نیست در بیش‌تر فعالیت‌ها از جمله مناقصات شرکت کند، زیرا به تأیید هیأت مدیره نیاز دارد. به گزارش ایرنا، محسن […]

با سناریوی واگذاری مالکیت

مپنا از حضور در مناقصات جا ماند

معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا گفت: پس از حکم دادگاه درباره منتفی شدن انتقال این شرکت به آستان قدس‌رضوی، اکنون این شرکت قادر نیست در بیش‌تر فعالیت‌ها از جمله مناقصات شرکت کند، زیرا به تأیید هیأت مدیره نیاز دارد.

به گزارش ایرنا، محسن میرزایی در حاشیه مراسم سالگرد عرضه مپنا در بورس، درباره جابه‌جایی در مالکیت مپنا، گفت: هیچ‌گاه انتقال مالکیت همه سهام مپنا مطرح نبوده و قرار بوده است که بخش‌های مدیریتی بالادستی واگذار شود.

معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا افزود: براساس حکم دادگاه، واگذاری مپنا به آستان‌قدس‌رضوی منتفی شده و قرار است که این شرکت به وزارت نیرو بازگردانده شود.

میرزایی به وضعیت هیأت مدیره این شرکت نیز اشاره کرد و گفت: پس از انتقال به آستان‌قدس‌رضوی، هیأت مدیره این شرکت تغییر کرد و آن‌ها توسط مالک جدید، منصوب شدند.

وی اضافه کرد: پس از اعلام حکم دادگاه و منتفی شدن انتقال به آستان قدس رضوی، اعضای هیأت مدیره منتسب تا زمان معرفی هیأت مدیره جدید از انجام وظایف خود، معاف شده‌اند.

معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا گفت: پیامد «مشخص نشدن تکلیف هیأت مدیره این شرکت» سبب ناتوانی مپنا برای فعالیت بیش‌تر از جمله شرکت در مناقصات شده است، زیرا به تأیید هیأت مدیره نیاز دارد.

وی درباره مشارکت با شرکت‌های خارجی در پساتحریم نیز افزود: در ادامه فعالیت‌های قبلی، قرار است با شرکت زیمنس همکاری‌هایی را انجام دهیم.

میرزایی درباره مطالبات این شرکت از دولت، گفت: در پایان سال ۹۴ نزدیک به ۶۰ هزار میلیارد ریال از دولت طلب داشت که قرار شده است بخشی از آن از طریق انتشار اوراق خزانه، تسویه شود.

وی درباره واگذاری نیروگاه‌های جدید مپنا در بورس نیز اضافه کرد: پیش از این، نیروگاه عسلویه واگذار شده و قرار است در آینده، نیروگاه سنندج نیز واگذار شود.

معاون اقتصادی و مالی گروه مپنا به برنامه‌های در دست اجرای این شرکت نیز اشاره کرد و ادامه داد: بومی‌سازی توربین‌های کلاسF را با همکاری زیمنس آلمان آغاز کرده‌ایم و به‌زودی شاهد نصب آن‌ها در نیروگاه‌های کشور خواهیم بود.

 

مراسم سالگرد عرضه سهام مپنا در بورس، صبح دیروز در تالار بورس تهران برگزار شد و مدیران این شرکت، به‌طور نمادین زنگ آغاز معاملات را به صدا در آوردند.