تغییر پیمانکار قطار شهری کرج

استاندار البرز اعلام‌ کرد تغییر پیمانکار قطار شهری کرج استاندار البرز گفت: با توجه به شرایط موجود براساس تفاهم، مجبور به تغییر پیمانکار قطار شهری هستیم که امید است مسؤولان با تسریع در این اقدام و جلوگیری از توسل به جنبه‌های اجرایی، برای ادامه روند کار قطار شهری کرج اقدام کنند. سید‌حمیدطهایی در گفت‌وگو با […]

استاندار البرز اعلام‌ کرد

تغییر پیمانکار قطار شهری کرج

استاندار البرز گفت: با توجه به شرایط موجود براساس تفاهم، مجبور به تغییر پیمانکار قطار شهری هستیم که امید است مسؤولان با تسریع در این اقدام و جلوگیری از توسل به جنبه‌های اجرایی، برای ادامه روند کار قطار شهری کرج اقدام کنند.

سید‌حمیدطهایی در گفت‌وگو با ایرنا به وضعیت قطار شهری کرج اشاره کرد و اظهار کرد: راه‌اندازی قطار شهری کرج یکی از موضوعاتی مهمی بود که از بدو ورود به استان به جد پیگیر آن بودم.

وی ادامه ‌داد: در آن زمان با بررسی‌های صورت گرفته متوجه توقف ۱۰ ساله این پروژه شدیم. به دلیل ضعف‌هایی که در قرارداد با پیمانکار وجود داشت پروژه قطار شهری کرج در این سال‌ها پیشرفت چندانی نداشت.

استاندار البرز گفت: با پیگیری‌های لازم در جلساتی در شورای قطار شهری استان با حضور شهردار، معاونان و مسؤولین هیأت مدیره قطار شهری تلاش بر این بود که شرکت سابیر کار را ادامه دهد اما توفیقی حاصل نشد.

طهایی اضافه ‌کرد: اکنون اهتمام لازم برای راه‌اندازی حدود ۱۵ کیلومتر از مسیر قطار شهری کرج در دستور کار است تا به زودی برای استفاده مردم آماده شود.

وی گفت: برخی شرکت‌های خارجی برای مذاکره تکمیل کل پروژه قطار شهری کرج وارد استان شده‌اند تا با راه‌اندازی این امکان برای شهروندان از منافع پروژه در آینده استفاده کنند.

استاندار البرز افزود: تاکنون با ۳ گروه چینی در این زمینه مذاکره داشتیم که یکی از آن‌‌ها قوی‌‌ترین شرکت دولتی چین و جزو ۳۰۰ شرکت اول نامدار دنیا محسوب می‌شود.

 

وی با بیان این‌که اگر توافق حاصل شود حدود ۲۷ کیلومتر از مسیر قطار شهری کرج آماده راه‌اندازی می‌شود، عنوان ‌کرد: شرکت چینی در حال بررسی پروژه است.