پایان یک سال انزوا در هاوایی برای شبیه‌سازی سفر به مریخ

پایان یک سال انزوا در هاوایی برای شبیه‌سازی سفر به مریخ محققان به یک سال زندگی در انزوا برای شبیه‌سازی سکونت در مریخ که بخشی از برنامه ناسا است پایان داده‌اند. به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی‌ورلد، این گروه از ۲۹ اوت ۲۰۱۵ در یک اتاق گنبدی به قطر ۱۱ متر و ارتفاع ۶ […]

پایان یک سال انزوا در هاوایی برای شبیه‌سازی سفر به مریخ

محققان به یک سال زندگی در انزوا برای شبیه‌سازی سکونت در مریخ که بخشی از برنامه ناسا است پایان داده‌اند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی بی‌بی‌سی‌ورلد، این گروه از ۲۹ اوت ۲۰۱۵ در یک اتاق گنبدی به قطر ۱۱ متر و ارتفاع ۶ متر بدون هوا و غذای تازه زندگی می‌کردند. کارشناسان تخمین می‌زنند که مأموریت انسانی به سیاره سرخ می‌تواند تا یک سال زمان ببرد.

این مطالعه با کمک ناسا با مدیریت دانشگاه هاوایی انجام شد و از زمان آزمایش ۵۲۰ روزه روس‌ها بلند‌ترین تجربه زندگی در انزوا در نوع خود است.

این تیم شامل یک اختربیولوژیست فرانسوی، یک فیزیکدان آلمانی و ۴ آمریکایی -یک خلبان، یک معمار، یک خبرنگار و یک خاک‌شناس- بود.

درحالی که سایر مطالعات سفر به مریخ بر مشکلات تکنیکی و علمی سفر تمرکز دارد، تجربه زندگی در انزوا به عنصر انسانی آن و مشکلات ناشی از زندگی در فضای تنگ می‌پردازد.

آن‌ها در این مدت مجبور بودند با امکانات ناچیز تحقیقاتی بسازند، وقت بیرون رفتن از گنبد لباس فضانوردی بپوشند و برای پرهیز از درگیری شخصی بکوشند.

محل اقامت اعضای این تیم که توسط ناسا استخدام شده بودند در نزدیکی یک آتشفشان غیرفعال در هاوایی بود.

این مردان و زنان هر کدام یک تخت کوچک و یک میز در داخل اتاق‌های خود داشتند و آذوقه آن‌ها شامل پودر پنیر و کنسرو تن بود.

 

کیم بینستد، محقق اصلی این مطالعه گفت: محققان چشم انتظارند در اقیانوس تنی به آب بزنند و سبزیجات، میوه و غذاهای تازه که در گنبد موجود نبود، بخورند.