انصارا… یمن آماده ازسرگیری مذاکرات صلح است

    شورای‌عالی سیاسی یمن که انصارا… آن را اداره می‌کند، اعلام کرد، آماده از سرگیری مذاکرات صلح با دولت یمن به شرط توقف حملات ائتلاف سعودی و شکستن محاصره مناطق تحت کنترل خود است.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیاالیوم، مذاکرات صلح یمن تحت نظارت سازمان ملل اوایل ماه جاری میلادی شکست […]

    شورای‌عالی سیاسی یمن که انصارا… آن را اداره می‌کند، اعلام کرد، آماده از سرگیری مذاکرات صلح با دولت یمن به شرط توقف حملات ائتلاف سعودی و شکستن محاصره مناطق تحت کنترل خود است.به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیاالیوم، مذاکرات صلح یمن تحت نظارت سازمان ملل اوایل ماه جاری میلادی شکست خورد و نتوانست به جنگ ۱۸ ماهه یمن پایان دهد.شورای‌عالی سیاسی یمن در جلسه خود به بررسی تدابیر لازم برای تشکیل دولت در آینده نزدیک پرداخت و تصریح کرد، از هر طرحی که در راستای صلح مورد نظر باشد، استقبال می‌کند.

این جلسه به ریاست صالح‌الصماد، رییس شورا و با حضور قاسم‌لبوزه، معاون او برگزار و در آن اوضاع سیاسی، نظامی، تجاوزات ائتلاف سعودی و تحولات منطقه بررسی شد.

شورای‌عالی سیاسی یمن در نشست هفتگی خود در کاخ ریاست جمهوری در صنعا تصریح کرد، آماده از سرگیری مذاکرات است مشروط بر این‌که جنگ متوقف و محاصره ظالمانه علیه ملت یمن برداشته شود.

جان‌کری، وزیر خارجه آمریکا اخیراً در جده تأکید کرد که درگیری در یمن طولانی شده و باید تمام شود.

او گفت، انصارا… باید دست از حملات‌بردارند، از صنعا عقب‌نشینی کنند و به دولت متحد ملی با مخالفانشان بپیوندند.

دولت مستعفی یمن نیز موافقت اولیه خود را با طرح آمریکا اعلام کرده و اصرار دارد که انصارا… خواسته‌های آن‌ها را قبل از تشکیل دولت جدید بپذیرند.

جنگ یمن بیش از ۶۵۰۰ کشته برجای گذاشته و حدود ۳ میلیون تن را آواره کرده است.

در این راستا در جدید‌ترین جنایت ائتلاف سعودی در یمن و در حملات به مجتمع مسکونی در استان الحدیده در غرب یمن حدود ۳۰ تن کشته و زخمی شدند گه گفته می‌شود این آمار اولیه است.

خبرنگار المسیره در این باره افزود: این حمله محل اقامت کارگران کارخانه قند و شکر در منطقه رأس‌عیسی در حدیده را هدف قرارداد.

نمایندگان انصارا… یمن وارد بغداد شدند

در همین ارتباط، هیأتی از نمایندگان انصارا… یمن عصر یکشنبه به ریاست محمد عبدالسلام وارد بغداد شد.

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم به نقل از شبکه المسیره یمن گزارش داد، هیأتی از نمایندگان انصارا… به ریاست محمد‌عبدالسلام، دیروز دیدارهای خود را با مسؤولان سیاسی و نظامی عراق انجام خواهد داد.

نخستین دیدار نمایندگان انصارا… در یمن با ابراهیم‌جعفری، وزیر امور خارجه عراق خواهد بود.

هیأت نمایندگان انصارا… که سفری دوره‌ای به شماری از کشورهای منطقه از جمله لبنان و ایران را آغاز کرده است، در دیدار با مسؤولان عراقی جدید‌ترین تحولات از جمله تجاوزگری سعودی-آمریکایی به یمن، آخرین نتایج گفت‌وگوهای صلح یمن و راه‌های کمک به ملت یمن برای مقابله با محاصره عربستان را بررسی خواهد کرد.

منابع نزدیک به هیأت انصارا… گفتند، این هیأت قصد دارد در این سفر دوره‌ای به بررسی نحوه به رسمیت شناختن شورای عالی سیاسی که به همراه حزب علی عبدا…صالح، رییس‌جمهور سابق یمن اخیراً تشکیل داده، بپردازد.

منابع افزودند: این هیأت از بغداد به بیروت و سپس به تهران خواهد آمد که مهم‌ترین ایستگاه در این تور منطقه‌ای است اما هنوز زمان دقیق این سفر‌ها اعلام نشده است.