سفیرانی که سلامت به ارمغان می‌آورند

سفیرانی که سلامت به ارمغان می‌آورند  این روز‌ها حضور سفیران سلامت در منطقه زرین‌آباد ایلام باعث شده درد‌های مردم رنجیده و بی‌بضاعت تسکین یافته، گروهی که سلامت را در طبق عشق گذشته و برای مناطق محروم کشور می‌برد. به گزارش مهر زرین‌آباد دیار دارالسادات زادگاه نخستین شهید استان ایلام و یکی ازدورافتاده‌‌ترین مناطق محروم کشور […]

سفیرانی که سلامت به ارمغان می‌آورند

 این روز‌ها حضور سفیران سلامت در منطقه زرین‌آباد ایلام باعث شده درد‌های مردم رنجیده و بی‌بضاعت تسکین یافته، گروهی که سلامت را در طبق عشق گذشته و برای مناطق محروم کشور می‌برد.

به گزارش مهر زرین‌آباد دیار دارالسادات زادگاه نخستین شهید استان ایلام و یکی ازدورافتاده‌‌ترین مناطق محروم کشور در شهرستان دهلران است. بخشی که غبار محرومیت برچهره شهر و مردمانش سایه افکنده است، مردمانی که در اوج محرومیت زلال و بی‌آلایش با مهربانی در کنار هم زندگی می‌کنند.

راه دسترسی به این بخش بیش‌تر به دیوار مرگ شباهت دارد چرا که عبور همزمان دو خودرو از این مسیر به راحتی نیست و وجود دره‌هایی با  عمق بیش از ۲۰۰ متر شرایط رانندگی را در این مسیر بسیار سخت کرده است، درختان بلوط منطقه ایستاده، محرومیت منطقه را نظاره‌گر هستند و سال‌هاست که گرد و غبار منطقه را به جان می‌خرند تا مردم رنجور و محروم این منطقه بیش‌تر دچار مشکل نشوند هر چند گرد و غبار یک دهه اخیر منطقه سبب شده آرام آرام بیش‌تر پیر بلوطان دچار مرگ تدریجی شوند.

این روز‌ها حضور سفیران سلامت در کوچه‌ها و روستای‌های دورافتاده زرین‌آباد امید به زندگی را بالا برده است، چرا که حرکت بسیار ارزنده گروه جهادی و درمانی امام رضا (ع) در این منطقه سبب شده که درد‌های مردم رنجیده و بی‌بضاعت را تسکین بدهند، گروهی که با عشق به خدمت به مناطق محروم کشور می‌روند تا توانسته باشند در لباس طبابت خدمتی به همنوعان خود کنند تا شاید تلنگری برای مسؤولان کشوری و استانی باشد.

ارایه خدمات رایگان پزشکی به مردم

مسؤول درمان گروه جهادی قرارگاه امام رضا(ع) گفت: با توجه به عدم توجه مسؤولان به مشکلات بهداشتی و درمانی مناطق محروم کشور تصمیم گرفتیم که در قالب اردوهای جهادی به مردم خدمات پزشکی رایگان ارایه بدهیم.

سید طا‌ها عدنانیان در گفت‌و‌گو با مهر اظهارداشت: یک تیم ۸۰ نفره پزشکی شامل ۵۰ دندانپزشک، ۲۰ پزشک و ۱۰ دامپزشک از قرارگاه امام رضا(ع) به مدت یک هفته در بخش زرین‌آباد مستقر شدند که به مردم منطقه خدمت کنند.

 

بخش پهله زرین‌آباد به رغم داشتن جاذبه‌های طبیعی و تاریخی وجود امام‌زاده‌های متعدد ولی عدم راه دسترسی مناسب سبب شده این جاذبه‌ها مغفول و محرومیت در این منطقه ماندگار شود این بخش با داشتن ۶ هزار و ۵۰۰ نفر جمعیت در ۱۰۰ کیلومتری شهرستان دهلرلان قرار گرفته است.