هزینه ۲۰ هزار میلیارد دلاری سالمندان آسیا تا سال ۲۰۳۰

هزینه ۲۰ هزار میلیارد دلاری سالمندان آسیا تا سال ۲۰۳۰ طبق گزارش جدید محققان، افزایش رو به رشد جمعیت سالمند آسیا هزینه ۲۰ هزار میلیارد دلاری را تا سال ۲۰۳۰ به بخش سلامت این قاره تحمیل خواهد کرد. به گزارش مهر، به گفته محققان، جمعیت آسیا سریع‌تر از هر جای دیگر دنیا در حال پیرشدن […]

هزینه ۲۰ هزار میلیارد دلاری سالمندان آسیا تا سال ۲۰۳۰

طبق گزارش جدید محققان، افزایش رو به رشد جمعیت سالمند آسیا هزینه ۲۰ هزار میلیارد دلاری را تا سال ۲۰۳۰ به بخش سلامت این قاره تحمیل خواهد کرد.

به گزارش مهر، به گفته محققان، جمعیت آسیا سریع‌تر از هر جای دیگر دنیا در حال پیرشدن است و این روند هزینه ۲۰ هزار میلیارد دلاری را تا سال ۲۰۳۰ برای بخش سلامت این منطقه به همراه خواهد داشت.

طبق گزارش مرکز ریسک آسیا پاسفیک واقع در سنگاپور، سیستم سلامت، کسب و کار و خانواده در منطقه آسیا-پاسفیک تحت فشار سنگینی خواهد بود چراکه تا سال ۲۰۳۰ جمعیت بالای ۶۵ سال این منطقه از ۲۰۰ میلیون نفر فراتر خواهد رفت.

طبق این مطالعه، برآورد شده است که هزینه سالانه مراقبت و درمان افراد سالمند به ۲٫۵ میلیارد دلار برسد که ۵ برابر هزینه سال ۲۰۱۵ خواهد بود.

موج رشد جمعیت در آسیا در طول چند دهه گذشته به دلیل ترغیب به کودک‌آوری در بسیاری از کشورهای آسیا-پاسفیک موجب شد که نیروی کار ارزان و عظیمی در اختیار این منطقه باشد که در عوض موجب تقویت بهره‌وری و درآمد در این کشور‌ها شد.

اما این روند در حال حاضر رو  به برگشت است و در سال‌های آتی، جمعیت سالمند این کشور‌ها رو به افزایش خواهد بود.

طبق این مطالعه، تا سال ۲۰۳۰ تعداد افراد سالمند در این منطقه ۵۱۱ میلیون نفر خواهد بود.

 

ژاپن اولین کشور فوق سالمند خواهد بود که ۲۸ درصد جمعیت آن را سالمندان تشکیل خواهند داد. در کشورهای هنگ‌گنگ، کره‌جنوبی و تایوان هم از هر ۵ نفر یک نفر بالای ۶۵ سال خواهد بود.