۸۵ درصد کارخانه‌ها در یاسوج تعطیل یا غیرفعال است

۸۵ درصد کارخانه‌ها در یاسوج تعطیل یا غیرفعال است عزیزا…رحیمی درباره آثار برجام بر اقتصاد ایران گفت: آثار برجام بر اقتصاد تا به امروز صرفاً روانی بوده و فقط حس امید را در جامعه افزایش داده است. عضو هیأت رییسه اتاق یاسوج با اشاره به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی کشور و تأثیر رکود بر واحدهای تولیدی […]

۸۵ درصد کارخانه‌ها در یاسوج تعطیل یا غیرفعال است

عزیزا…رحیمی درباره آثار برجام بر اقتصاد ایران گفت: آثار برجام بر اقتصاد تا به امروز صرفاً روانی بوده و فقط حس امید را در جامعه افزایش داده است.

عضو هیأت رییسه اتاق یاسوج با اشاره به وضعیت بنگاه‌های اقتصادی کشور و تأثیر رکود بر واحدهای تولیدی به تراز گفت: امروز حدود ۸۵ درصد کارخانجات و واحدهای تولیدی در استان ما تعطیل یا غیرفعال شده‌اند.

وی افزود: اگر چه دولت در ماه‌های اخیر به خصوص در بخش مسکن و صنعت ‌و معدن تحرکاتی داشته و ارایه تسهیلات را آغاز کرده است اما متأسفانه هنوز هیچ اقدام عملی در این زمینه شکل نگرفته است.

رحیمی ادامه‌داد: البته من به شخصه به اقدامات دولت امیدوار هستم اما واقعیت این است که این اقدامات تا‌کنون تأثیر آن‌چنانی در خروج کشور از رکود نداشته است.

این فعال اقتصادی درباره آثار برجام بر اقتصاد ایران خاطرنشان‌ کرد: آثار برجام بر اقتصاد تا به امروز صرفاً روانی بوده و فقط حس امید را در جامعه افزایش داده است.

وی تصریح‌کرد: به عنوان کسی که در بخش مسکن نیز فعالیت‌هایی دارم خوشبختانه اخیراً در این بخش سیاست‌هایی اعمال شده که نشان از عزم دولت برای خروج مسکن از رکود دارد که امیدوارم این سیاست‌ها به زودی پاسخ دهد.

رحیمی در توضیح عبارت ایجاد امید در فضای اقتصادی کشور بیان ‌کرد: زمانی است که افراد برای بهبود وضعیت و آینده خود امیدوارند اما زمان دیگری است که افراد ناامید شده و به بن‌بست می‌رسند که خوشبختانه امروز در جامعه ما امید وجود دارد.

وی با اشاره به تسهیل مراودات بانکی ایران با سایر کشور‌ها بعد از اجرای برجام گفت: امروز ارتباط پولی ما با اکثر کشورهای دنیا تسهیل شده و هزینه‌های ما در نقل ‌و انتقال پول کاهش داشته است.

 

وی در خاتمه بیان ‌کرد: اگرچه تا به امروز اقدام خاصی در زمینه اقتصادی صورت نگرفته است اما تقویت حس امید و تسهیل در مراودات پولی را می‌توان ار نتایج برجام دانست.