جراحی استئوتومی مناسب‌‌ترین روش برای اصلاح کجی‌های استخوان

  یک جراح ارتوپدی استئوتومی را مناسب‌‌ترین روش برای اصلاح کجی‌های استخوان دانست و گفت: این جراحی تنها برای افرادی که دچار اختلال در حرکت، درد و یا مشکل شده‌اند، انجام می‌شود. به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی انجمن، کیوان احدی در آستانه برگزاری چهارمین همایش دوسالانه‌ـ بین‌المللی انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و […]

 

یک جراح ارتوپدی استئوتومی را مناسب‌‌ترین روش برای اصلاح کجی‌های استخوان دانست و گفت: این جراحی تنها برای افرادی که دچار اختلال در حرکت، درد و یا مشکل شده‌اند، انجام می‌شود.

به گزارش مناقصه‌مزایده به نقل از روابط عمومی انجمن، کیوان احدی در آستانه برگزاری چهارمین همایش دوسالانه‌ـ بین‌المللی انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران درباره روش‌های برطرف کننده کجی‌های زانو، گفت: افرادی که دچار کجی زانو به دلایل مختلف مانند ابتلا به پا پرانتزی و یا بد شکلی زانو بعد از گچ‌گرفتگی هستند می‌توانند نسبت به اصلاح کجی‌های زانو اقدام کنند.

این جراح ارتوپدی استئوتومی را یکی از روش‌های اصلاح‌کننده کجی زانو دانست و افزود: . استئوتومی به روشی گفته می‌شود که طی آن استخوانی که دچار انحراف و یا کجی شده است بریده می‌شود و مجدد و در شرایط مناسب‌تر بر روی استخوان ثابت می‌شود.

وی افزود: انجام این جراحی هیچ محدودیت سنی ندارد اما تنها برای افراد صورت می‌گیرد که کجی زانو موجب اختلال در حرکت، درد و یا ایجاد مشکل در فرد شده باشد.

دبیر علمی چهارمین همایش بین‌المللی انجمن جراحی زانو، آرتروسکوپی و آسیب‌های ورزشی ایران، با تأکید بر این‌که پیشگیری بهتر درمان است، یادآور شد: به افراد توصیه می‌شود با تقویت استخوان و مراقبت، مانع شکستگی استخوان شوند اما اگر استخوان دچار شکستگی شد و پزشک برای اصلاح آن گچ گرفتگی را تجویز کرد بیمار باید ملاحظاتی را رعایت کند.

این فوق تخصص جراحی زانو، افزود: بیماران باید توجه داشته باشند تا دو هفته بعد از باز شدن گچ ممکن است افراد اختلالاتی در شکل استخوان احساس کنند که این مقدار طبیعی است اما اگر بعد از این مدت استخوان به حالت صحیح بازنگشت، بیماران باید مجدد به پزشک مراجعه کنند.

وی یادآور شد: بیماران باید به خاطر داشته باشند استخوانی که از گچ باز شده باید قبل از ۳ ماه با حالت اولیه بازگردد زیرا در غیر این صورت استخوان به همان شکل به هم متصل می‌شود و موجب بدشکلی استخوان می‌شود.

 

چهارمین کنگره بین‌المللی دو سالانه جراحی‌های زانو و آسیب‌های ورزشی در سالن همایش‌های برج میلاد از مورخ ۲۸ تا ۳۱ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ برگزار می‌شود.