اتاق بازرگانی با مشارکت صحیح با نهادهای دولتی از رانت‌های مصنوعی جلوگیری می‌کند

تاجگردون اتاق بازرگانی با مشارکت صحیح با نهادهای دولتی از رانت‌های مصنوعی جلوگیری می‌کند رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان این‌که دولت نباید در انتخابات و فعالیت‌های اتاق‌های بازرگانی دخالت کند، گفت: فعالان اقتصادی باید فردی پاکدست و با تجربه فعالیت در بخش خصوصی را به عنوان رییس اتاق انتخاب کنند. به […]

تاجگردون

اتاق بازرگانی با مشارکت صحیح با نهادهای دولتی از رانت‌های مصنوعی جلوگیری می‌کند

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، با بیان این‌که دولت نباید در انتخابات و فعالیت‌های اتاق‌های بازرگانی دخالت کند، گفت: فعالان اقتصادی باید فردی پاکدست و با تجربه فعالیت در بخش خصوصی را به عنوان رییس اتاق انتخاب کنند.

به گزارش خانه ملت، به غلامرضاتاجگردون با اشاره به انتخاب رییس جدید اتاق بازرگانی ظرف چند روز آینده، گفت: اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی با توجه به قوانین فعلی نهاد مهمی در جایگاه تصمیم‌گیری و مشورتی بوده و مشاور ۳ قوه است.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که دخالت دولت و مجلس در فعالیت‌های اتاق بازرگانی اقدام بسیار اشتباهی است، افزود: بخش خصوصی یکی از ارکان اقتصاد ایران است و پایه اصلی آن اتاق‌های بازرگانی به عنوان پارلمان بخش خصوصی است، که البته پیشرفت مناسبی در دهه‌های اخیر داشته که جای کار بیش‌تری دارد.

فردی پاکدست، با اطلاعات جامع و تجربه‌کار در بخش خصوصی باید رییس اتاق باشد

تاجگردون با تأکید بر این‌که دولت باید سعی کند، کمترین دخالت را در اتاق‌های بازرگانی داشته باشد، ادامه داد: فعالان اقتصادی باید فردی پاکدست، با اطلاعات جامع و تجربه‌کار در بخش خصوصی را به عنوان رییس اتاق انتخاب کنند و در صورت انتخاب چنین شخصی می‌توان شاهد اتاق بازرگانی فعال و پویا بود.

وی با بیان این‌که نهادهای دولتی نباید مزاحم فعالیت‌های اتاق بازرگانی شوند، یادآور شد: تمامی قوانین جدیدی که برای اتاق بازرگانی وضع شده در راستای فضای بهبود کسب و کار و جلوگیری از مزاحمت سایر نهاد‌ها در فعالیت اتاق است.

 این نماینده مردم در مجلس دهم، با بیان این‌که مجلس اعطای مشوق‌های صادراتی به بخش خصوصی را تصویب کرده است، افزود: دولت باید این مشوق‌های صادراتی را به بخش خصوصی اختصاص دهد و اتاق بازرگانی با مشارکت صحیح با نهادهای دولتی می‌تواند از رانت‌های مصنوعی ایجاد شده جلوگیری کند.

 

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: طی چند سال گذشته قوانینی در خصوص رقابت و رفع موانع تولید تصویب شده که با اجرای آن بخش خصوصی تقویت می‌شود، همچنین از نفوذ دولتی‌ها در بخش خصوصی و اتاق تعاون ممانعت به عمل می‌آید.