اعماق دریا منزلگاه عروسان دریایی

اعماق دریا منزلگاه عروسان  دریایی این‌ها موجوداتی کم‌نظیر هستند که کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرند. عروس‌های دریایی در تاریکی آب‌ها همانند ستاره‌ها در آسمان شب هستند. به گزارش زیست‌نیوز، اعماق آب‌ها منزلگاه شگفتی‌های بی‌شمار خلقت است که در مقایسه با اکتشافات انسان روی زمین بسیار کم‌تر مورد شناسایی قرار گرفته‌اند. دشواری‌های دسترسی به زیر آب […]

اعماق دریا منزلگاه عروسان  دریایی

این‌ها موجوداتی کم‌نظیر هستند که کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرند. عروس‌های دریایی در تاریکی آب‌ها همانند ستاره‌ها در آسمان شب هستند.

به گزارش زیست‌نیوز، اعماق آب‌ها منزلگاه شگفتی‌های بی‌شمار خلقت است که در مقایسه با اکتشافات انسان روی زمین بسیار کم‌تر مورد شناسایی قرار گرفته‌اند. دشواری‌های دسترسی به زیر آب و همچنین نیاز به امکانات پیشرفته غواصی همواره موانعی برای ثبت تصاویر شگفت‌انگیز از اعماق آب‌ها هستند اما الکس سمنوف زیست‌شناس روس تسلیم این محدودیت‌ها نشده و با فراهم‌سازی مجموعه‌ای از امکانات در حد توان خود، سال‌هاست که عکاسی زیر آب را دنبال می‌کند. البته وی تحصیلات مرتبط با رشته عکاسی زیر آب را نیز به توانایی‌های علمی خود افزوده است.

الکس در تصاویر ثبت شده خود علاقه بسیاری به مجموعه «عروس دریایی» دارد. وی در این رابطه می‌گوید: حرکت این جانداران زیبا به شدت مرا جذب می‌کند. این‌ها موجوداتی کم‌نظیر هستند که کم‌تر مورد توجه قرار می‌گیرند. عروس‌های دریایی در تاریکی آب‌ها همانند ستاره‌ها در آسمان شب هستند.

 

گفتنی است عروس دریایی گونه‌ای از بی‌مهرگان است که در شاخه کنیداریا طبقه‌بندی می‌شود. این موجودات قادر به شنا کردن می‌باشند. گونه‌های متفاوتی از این جاندار وجود دارد از جمله Scyphozoa (بیش از ۲۰۰ گونه)، Staurozoa (در حدود ۵۰‌گونه)، Cubozoa (در حدود ۲۰‌گونه) و Hydrozoa (در حدود ۱۰۰۰-۱۵۰۰ گونه). عروس دریایی در همه اقیانوس‌‌ها یافت می‌شود. گونه‌ای از آن‌ها در آب شیرین زندگی می‌کند که اندازه‌ای کم‌تر از نیم اینچ و رنگی سفید و روشن دارد. این‌گونه نیش ندارد. در بسیاری از مناطق عروس دریایی‌‌ها را در آکواریم نگهداری می‌کنند.