تولید مسکن ۵۰ درصد از نیاز واقعی آن کم‌تر است

    عضو کمیسیون عمران مجلس، با رد هر نوع اظهار نظری مبنی بر احتکار مسکن، گفت: تنها راه خروج از رکود بازار مسکن افزایش ساخت و ساز و تهیه نسخه واحد برای این بازار است. به گزارش خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی با تأکید بر این‌که رکود موجود در بازار مسکن را نمی‌توان به […]

 

 

عضو کمیسیون عمران مجلس، با رد هر نوع اظهار نظری مبنی بر احتکار مسکن، گفت: تنها راه خروج از رکود بازار مسکن افزایش ساخت و ساز و تهیه نسخه واحد برای این بازار است.

به گزارش خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی با تأکید بر این‌که رکود موجود در بازار مسکن را نمی‌توان به احتکار واحدهای مسکونی ربط داد، گفت: تمامی صاحبان مسکن برای کسب درآمد و پول واحدهای مسکونی خود را به فروش یا اجاره می‌گذارند از این رو احتکار در این بخش بی‌معنا است.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی، با بیان این‌که رکود مسکن در نتیجه کمبود واحدهای مسکونی در قیاس با میزان مورد نیاز است، تصریح کرد: هر ساله تولید مسکن ۵۰ درصد از نیاز واقعی آن کم‌تر است.

سیاست‌های حوزه مسکن دارای ابهام است

این نماینده مردم در مجلس نهم، با تأکید بر این‌که روشن و شفاف نبودن سیاست‌های بخش مسکن تبعات بسیاری برای اقتصاد کشور داشته است، افزود: عدم شفاف‌سازی سیاست‌های حوزه مسکن سردرگمی صاحبان املاک و همچنین متقاضیان را موجب شده است.

وی با بیان این‌که دولت‌های گذشته هر کدام بدون توجه به نتیجه سیاست‌های خود طرحی را برای خانه‌دار کردن اقشار آسیب پذیر ارایه کرده‌اند، گفت: متأسفانه عدم ارایه طرحی منسجم از سوی دولت فعلی در حوزه مسکن مشکلات بسیاری را منجر شده است.

بائوج‌لاهوتی ادامه داد: بازار مسکن و ایجاد ثبات در آن نیازمند تهیه نسخه‌ای واحد و جامع در این حوزه است.

ارایه تسهیلات مسکن با سودهای بالا پاسخگوی نیاز جامعه در حوزه مسکن نیست

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان این‌که ارایه تسهیلات مسکن با سودهای بالا پاسخگوی نیاز جامعه در این حوزه نیست، گفت: دولت‌‌ها باید برای خروج از رکود فعلی در بحث مسکن از اهرم زمین برای خانه دار کردن دهک‌های پایین استفاده کنند.

 

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رکود بی‌سابقه در بحث مسکن نیازمند اقدام عاجلی از سوی دولت بوده تا به این ترتیب با افزایش ساخت‌وساز قفل مسکن باز شود.