چوب حراج شرکت آمریکایی برای فروش یک پالایشگاه

چوب حراج شرکت آمریکایی برای فروش یک پالایشگاه شرکت اکسون‌موبیل برای فروش یک پالایشگاه نفت در ایالت مونتانا آمریکا آماده می‎شود. به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز از نیویورک گزارش داد که برخی منابع اعلام کردند شرکت آمریکایی اکسون‌موبیل در مراحل نخست جستجوی خریدار برای پالایشگاه بیلینگز در ایالت مونتانا آمریکاست. به گفته منابع یاد شده، […]

چوب حراج شرکت آمریکایی برای فروش یک پالایشگاه

شرکت اکسون‌موبیل برای فروش یک پالایشگاه نفت در ایالت مونتانا آمریکا آماده میشود.

به گزارش ایسنا، خبرگزاری رویترز از نیویورک گزارش داد که برخی منابع اعلام کردند شرکت آمریکایی اکسون‌موبیل در مراحل نخست جستجوی خریدار برای پالایشگاه بیلینگز در ایالت مونتانا آمریکاست.

به گفته منابع یاد شده، تا کنون یک خریدار احتمالی از پالایشگاه یاد شده، که ظرفیت فرآوری روزانه ٦٠ هزار بشکه نفت را دارد، دیدار کرده است. یک کارشناس اعلام کرده این پالایشگاه ممکن است به قیمت ٥٠٠ میلیون تا ٧٠٠ میلیون دلار فروخته شود.

اکسون‌موبیل اعلام کرد درباره شایعه‌‌ها اظهار نظر نمیکند، اما اعلام کرد به‌طور مستمر فرصتهای رشد و اصلاح ساختار را بررسی میکند.

پالایشگاه بیلینگز از جمله پالایشگاه اکسون‌موبیل است که در زنجیره یکپارچه پالایش و پتروشیمی این شرکت قرار ندارد. شرکتهای بزرگ نفتی، از جمله اکسون‌موبیل و شورون، چندی است پالایشگاههای کوچک نامرتبط با زنجیره پالایش و پتروشیمی خود را به فروش گذاشتهاند.

 

با توجه به افت سود پالایشی در سالهای اخیر، پالایشگاههای کوچکی که توان تولید محصولات پتروشیمی را ندارند، جزو داراییهای پرخطر شرکتهای نفتی به شمار میآیند