اینترنت پرسرعت در ۱۸ هزار روستای ایران

ضریب نفوذ تلفن ثابت ۳۸ درصد شد اینترنت پرسرعت در ۱۸ هزار روستای ایران آمارهایی ارایه شده از دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات نشان می‌دهد که بالغ بر ۳۰ میلیون خط تلفن در کشور دایر است و ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۳۸٫۱۳ درصد رسیده است. به گزارش مهر، دفتر بررسی‌های اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی وزارت […]

ضریب نفوذ تلفن ثابت ۳۸ درصد شد

اینترنت پرسرعت در ۱۸ هزار روستای ایران

آمارهایی ارایه شده از دفتر بررسی‌های اقتصادی وزارت ارتباطات نشان می‌دهد که بالغ بر ۳۰ میلیون خط تلفن در کشور دایر است و ضریب نفوذ تلفن ثابت به ۳۸٫۱۳ درصد رسیده است.

به گزارش مهر، دفتر بررسی‌های اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی وزارت ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات، آخرین وضعیت ارتباطات تلفن ثابت را تا پایان خردادماه سال ۹۵ منتشر کرد.

برپایه این گزارش، شمار خطوط منصوبه تلفن ثابت توسط مخابرات در کل کشور ۳۴ میلیون و ۷۰۷ هزار و ۲۶۹ خط است که از این تعداد ۲۸ میلیون و ۵۹۴ هزار و ۶۲۰ خط در شهر‌ها و ۶ میلیون و ۱۱۲ هزار و ۶۴۹ خط در روستا‌ها نصب شده است. این درحالی است که از این تعداد ۳۰ میلیون و ۳۸۶ هزار و ۸۶۱ خط تلفن در کل کشور دایر و فعال است.

برمبنای خطوط تلفن در کشور، ضریب نفوذ این فن‌آوری ۳۸٫۱۳درصد اعلام شده و تعداد تلفن‌های همگانی ۱۳۱ هزار و ۵۲۵ دستگاه است.

در همین حال بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۴۸ هزار و ۲۲ روستا دارای تلفن خانگی هستند و ۵۴ هزار و ۲۷۹ روستا فقط ارتباط دارند.

سیستم موبایل روستایی (WLL) نیز توسط شرکت مخابرات ایران برای یک میلیون و ۳۲۳ هزار و ۳۲۳ مشترک در روستا‌ها فعال شده است و تعداد روستاهای دارای ارتباطات WLL روستایی نیز ۵۶۴ روستا است. این فن‌آوری از طریق طرح توسعه مخابرات اجباری (USO) به روستا‌ها رفته است.

 

آمار منتشر شده از سوی وزارت ارتباطات حاکی از آن است که تا پایان خردادماه امسال ۱۸ هزار و ۲۸۴ روستا دارای اینترنت پرسرعت از محل طرح USO هستند و ۴ هزار و ۷۴۲ دستگاه تلفن همراه جاده‌ای نیز در کشور نصب شده است.