کره‌ای پیش‌بینی کرد:افزایش دوباره قیمت مواد معدنی از ۲۰۱۹

  رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در صورت حفظ حیات برخی معادن تا سال ۲۰۱۹، پیش‌بینی می‌شود در آن سال شاهد افزایش دوباره قیمت‌ها خواهیم بود.  به گزارش ماین‌نیوز، محمدتقی کره‌ای در سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین اظهار کرد: با توجه به قرارگیری ایران روی کمربند […]

 

رییس سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشور گفت: در صورت حفظ حیات برخی معادن تا سال ۲۰۱۹، پیش‌بینی می‌شود در آن سال شاهد افزایش دوباره قیمت‌ها خواهیم بود.

 به گزارش ماین‌نیوز، محمدتقی کره‌ای در سی و چهارمین گردهمایی و دومین کنگره بین‌المللی تخصصی علوم زمین اظهار کرد: با توجه به قرارگیری ایران روی کمربند آلپ- هیمالیا معادن خوبی در کشور وجود دارد به‌طوری که آمار‌ها نشان می‌دهد ۱۰ معدن در کلاس جهانی در ایران قرار دارد.

وی افزود: متأسفانه ذخایر پرعیار سطحی در دنیا برداشت شده و کشورهای بزرگ معدنی به دنبال ذخایر کم‌عیار سطحی و یا پرعیار عمقی هستند.

 

به گفته وی، در سال جاری ۱۴۷ هزار کیلومتر خطی ژئوفیزیک هوایی صورت گرفته که میزان دقت در اندازه پرواز‌ها بالا بوده است. کره‌ای اظهار کرد: در سال ۱۳۸۳ کل کشور را با مقیاس یک میلیونیوم برای ۱۲ عنصر کار کردیم که در حال حاضر این کار را با مقیاس یکصد هزار و برای ۳۲ عنصر انجام داده‌ایم. این موضوع می‌تواند جهش بزرگی در بخش معدن باشد و بخش خصوصی با ریسک و زمان کم‌تر وارد اکتشافات تکمیلی شود. امیدواریم این کار تا پایان شهریور ۱۳۹۵ به پایان برسد.