رکوردهای که والیبال در آسیا شکست

با قهرمانی بانک سرمایه در باشگاه‌های آسیا رکوردهای که والیبال در آسیا شکست قهرمانی بانک سرمایه در آسیا یازدهمین طلا باشگاه‌های ایرانی در قاره را به همراه داشت و این تیم توانست نام خود را به عنوان اولین تیمی در آسیا ثبت کند که در نخستین سال تأسیس قهرمانی ایران و آسیا را به دست […]

با قهرمانی بانک سرمایه در باشگاه‌های آسیا

رکوردهای که والیبال در آسیا شکست

قهرمانی بانک سرمایه در آسیا یازدهمین طلا باشگاه‌های ایرانی در قاره را به همراه داشت و این تیم توانست نام خود را به عنوان اولین تیمی در آسیا ثبت کند که در نخستین سال تأسیس قهرمانی ایران و آسیا را به دست آورده است.

به گزارش «ورزش سه»، تیم والیبال بانک سرمایه با پیروزی ٣ بر یک العربی قطر را شکست داد تا اولین طلا خود و یازدهمین قهرمانی باشگاه‌های ایرانی در آسیا را کسب کند. پیکان، صنام، متین ورامین و ماله مازندران تیم‌هایی بودند که قبل از این موفق به فتح سکوی قهرمانی شده‌اند اما طلای شاگردان کارخانه رکوردهای جدیدی را به همراه داشت. آن‌ها در فینال العربی را شکست دادند که کواشویچ صرب و ویسیتو برزیلی را در ترکیب خود داشتند و این دوره از مسابقات جام باشگاه‌های آسیا ستاره‌های بین‌المللی بسیاری را در خود می‌دید.

 * تمام قهرمانی‌های ایران

سال ٢٠٠٢ اولین قهرمانی یک تیم باشگاهی ایران در آسیا رقم خورد و پیکان موفق شد با پیروزی مقابل صنام اولین تیم ایرانی باشد که مدال طلا آسیا را بر گردن می‌اندازد. دوره بعدی نتیجه کاملاً متفاوت رقم خورد و این بار صنام بود که با برد در فینال مقابل پیکان قهرمانی را به دست آورد. با انحلال صنام پیکان قهرمان ٧ دوره‌ای باشگاه‌های آسیا بود تا این‌که کاله با قهرمانی در ایران توانست در دومین تلاش خود در تهران قهرمان آسیا شود. متین ورامین و بانک سرمایه تیم‌های بعدی بودند که توانستند از ایران به این عنوان دست پیدا کنند.

* رکورد دست نیافتنی کارخانه

سرمربی تیم والیبال بانک سرمایه موفق شد یک قهرمانی دیگر را هم در آسیا کسی کند تا تعداد مدال‌های طلا خود در این رقابت‌ها را به ٦ برساند. ٦ قهرمانی در آسیا برای هیچ مربی اتفاق نیفتاده است و به نظر می‌رسد این رکورد تا سال‌ها دست نیافتنی بماند. او همراه صنام و پیکان موفق به کسب این رکورد شده بود و حالا بانک سرمایه سومین تیمی است که کارخانه همراه آن به قهرمانی در آسیا می‌رسد.

* موسوی؛ قهرمان قهرمانان

از سال ٨٥ به بعد تمام تیم‌هایی که قهرمان لیگ ایران شده‌اند، سیدمحمدموسوی را در ترکیب خود داشته است و او رکورد بیش‌ترین تعداد قهرمانی در لیگ ایران را دارد. تنها در سال ٩٠ او نتوانست این عنوان را کسب کند. حالا او با این قهرمانی به رکوردی جدید دست پیدا کرد و آن هم قهرمانی با ٤ تیم مختلف در آسیا است. موسوی با لباس بانک سرمایه، متین ورامین، کاله مازندران و پیکان قهرمان آسیا شده است و پرافتخار‌ترین والیبالیست ایرانی در سطح باشگاهی محسوب می‌شود. البته در این لیست نام شهرام‌محمودی را هم می‌توان اضافه کرد که او هم سابقه قهرمانی با لباس ٤ تیم را دارد اما تعداد قهرمانی‌های داخلی او از موسوی کم‌تر است.

* محمودی‌های ارزشمند

شهرام‌محمودی یک بار دیگر عنوان ارزشمند‌ترین بازیکن باشگاه‌های آسیا را به خودش اختصاص داد تا برای دومین بار به این جایزه دست پیدا کند. متین ورامین آخرین تیم ایرانی بود که در سال ٢٠١٤ طلا آسیا را به کردن آویخت که در همان رقابت‌ها هم شهرام‌محمودی ارزشمند‌ترین بازیکن آسیا شده بود. نکته جالب این‌که اولین بازیکن ایرانی که عنوان ارزشمند‌ترین را به خود اختصاص داد بهنام‌محمودی، برادر بزرگ‌تر شهرام بود که در سال ٢٠٠٢ این عنوان را کسب کرد تا حالا اولین و آخرین ارزشمندهای باشگاه‌های آسیا از خانواده محمودی باشد.

* بانک سرمایه؛ اولین قهرمان در اولین سال تأسیس

 

قهرمانی بانک سرمایه این تیم را به عنوان اولین باشگاهی تبدیل کرد که در اولین سال تأسیس، قهرمان ایران و آسیا می‌شود. این اتفاق برای اولین بار در والیبال رخ می‌دهد که باشگاهی در اولین سال تأسیس طلا ایران و آسیا وا کسب کند. نقی‌ناییجی، مدیرعامل باشگاه بانک سرمایه بعد از این قهرمانی می‌گوید: این افتخار بزرگی بود که برای تیم ما و والیبال ایران به دست آمد. این قهرمانی‌ها در برنامه سال‌های آینده ما بود که خوشبختانه با تلاش تمام اعضای تیم در اولین سال اتفاق افتاد تا وظیفه ما سنگین تر شود. با توجه به داشته‌های تیم و توانایی که بچه‌ها نشان داده‌اند، هدفگذاری‌های ما کلان تر می‌شود و حالا ما قصد داریم بهترین نتیجه را در جام باشگاه‌های جهان بگیریم. این رویداد بزرگ پیش رو بانک سرمایه است و ما می‌خواهیم بهترین نتیجه را از خود به جا بگذاریم.