برگزاری نشست دانشگاه‌های بزرگ ایران و روسیه در تهران

در راستای گسترش تعاملات علمی بین ایران و روسیه انجام می‌شود برگزاری نشست دانشگاه‌های بزرگ ایران و روسیه در تهران قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از گسترش تعاملات علمی و فن‌آوری بین دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های روسیه خبر داد و افزود: در راستای گسترش تعاملات علمی و فن‌آوری بین دانشگاه‌های ایران و روسیه در […]

در راستای گسترش تعاملات علمی بین ایران و روسیه انجام می‌شود

برگزاری نشست دانشگاه‌های بزرگ ایران و روسیه در تهران

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل از گسترش تعاملات علمی و فن‌آوری بین دانشگاه‌های ایران و دانشگاه‌های روسیه خبر داد و افزود: در راستای گسترش تعاملات علمی و فن‌آوری بین دانشگاه‌های ایران و روسیه در پایان مهر جاری نشست بزرگ ۱۲ دانشگاه بزرگ روسیه و ۱۲ دانشگاه بزرگ ایران با مسؤولیت و برنامه‌ریزی دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

حسین‌سالارآملی در گفت‌وگو با ایسنا، با تأکید بر این‌که کشور روسیه برای همکاری‌های علم و فن‌آوری جایگاه ویژه‌ای دارد، اظهار کرد: به دلیل کیفیت دانشگاه‌های روسیه، امکان انتقال فن‌آوری و رابطه مثبت دو طرفه در همه زمینه‌ها، کارگروه مشترک علمی و فن‌آوری وزارتخانه‌های علوم ایران و روسیه تشکیل شده که در این کارگروه ۷ نفر از کشور ایران و ۷ نفر از کشور روسیه حضور دارند.

وی ادامه داد: قرار است در کارگروه مذکور برنامه‌ریزی عملیاتی و اجرایی مدنظر انجام شود تا در پایان مهرماه جاری نشست بزرگ ۱۲ دانشگاه بزرگ روسیه و ۱۲ دانشگاه بزرگ ایران با مسؤولیت و برنامه‌ریزی دانشگاه تهران در تهران برگزار شود. در این نشست رؤسای دانشگاه‌های بزرگ ایران و روسیه همکاری‌های درازمدت، برگزاری دوره‌های مشترک و پروژه‌های مشترک را مورد بحث و بررسی قرار می‌دهند.

 

قائم مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل در ادامه از حضور ریاست شرکت «ماکس‌پلانک» آلمان در کشور ایران در مهرماه جاری خبر داد و گفت: «ماکس‌پلانک» یک غول تحقیقاتی دنیا و دارای ۸۳ مرکز تحقیقاتی برجسته در دنیا است که تاکنون از این مراکز ۱۸ برنده جایزه نوبل به دنیا ارایه شده است. حضور رییس این مرکز در ایران گویای احترام به علم و فن‌آوری کشور ایران و دستاوردهای گسترده‌ای است که جامعه علم و فن‌آوری ایران به آن دسترسی پیدا کرده است.