امکان زوم تصاویر اینستاگرام برای آیفونی‌ها

امکان زوم تصاویر اینستاگرام برای آیفونی‌ها اینستاگرام حالا به‌کاربران iOS این امکان را می‌دهد که تصاویر و ویدیو‌ها را زوم (بزرگنمایی) کنند. به گزارش ایسنا نقل از وال استریت‌ژورنال، اینستاگرام یک آپدیت (به‌روزرسانی) برای اپلیکیشن دستگاه‌های iOS خود اعلام کرد که به شما امکان زوم کردن عکس‌‌ها و فیلم‌‌ها را می‌دهد. پیش از این به‌روزرسانی […]

امکان زوم تصاویر اینستاگرام برای آیفونی‌ها

اینستاگرام حالا به‌کاربران iOS این امکان را می‌دهد که تصاویر و ویدیو‌ها را زوم (بزرگنمایی) کنند.

به گزارش ایسنا نقل از وال استریت‌ژورنال، اینستاگرام یک آپدیت (به‌روزرسانی) برای اپلیکیشن دستگاه‌های iOS خود اعلام کرد که به شما امکان زوم کردن عکس‌‌ها و فیلم‌‌ها را می‌دهد.

پیش از این به‌روزرسانی که در حال حاضر برای کاربران iOS در اپ‌استور فراهم شده و البته اینستاگرام اعلام کرده در هفته‌های آینده برای اندروید هم فراهم می‌شود، راهی برای زوم کردن وجود نداشت.

زوم کردن یکی از بزرگ‌ترین خواسته‌های کاربران اینستا از این اپلیکیشن به اشتراک‌گذاری تصاویر است. با این ویژگی که از روز چهارشنبه ۳۱ آگوست (۱۰ شهریور) فراهم شده، افراد می‌توانند نگاهی نزدیک‌تر به تصاویر و ویدیو‌ها داشته باشند. البته این قابلیت برای کسانی که مدت‌‌ها در انتظار این قابلیت بودند، کمی ناامیدکننده است.

زوم کردن راه مناسبی برای دقت کردن به جزییات است، اما بزرگ کردن تصاویر معمولاً کیفیت آن‌ها را پایین می‌آورد. بنابراین ممکن است این قابلیت تصوری که شما از زوم کردن تصاویر در اینستاگرام داشته باشید را برآورده نکند، زیرا رزولوشن تصویر با بزرگ کردن تغییری نمی‌کند و تصاویر، پیکسل‌شده به نظر می‌رسند.

دلیل این موضوع آن است که تمامی تصاویر و ویدیوهایی که شما در اینستاگرام به اشتراک می‌گذارید، بین ۳۲۰ تا ۱۰۸۰ پیکسل دارند و در صورتی که بیش‌تر از ۱۰۸۰ پیکسل‌ باشند (همان‌طور که بیش‌تر دوربین‌های مدرن این‌چنین هستند)، اینستاگرام حجم تصویر یا ویدیوی شما را کاهش می‌دهد تا قابلیت به اشتراک‌گذاری در این شبکه اجتماعی را داشته باشد.

قابلیت زوم کردن برای تمامی تصاویر و ویدیو‌ها در این اپلیکیشن کار می‌کند، به جز آن‌هایی که در بخش stories به اشتراک گذاشته شده‌اند، ویژگی جدید اینستاگرام که با تقلید از اسنپ‌چت، به‌ کاربران اجازه می‌دهد تصاویر و ویدیو‌ها را برای مدت ۲۴ ساعت در این شبکه به اشتراک بگذارند.

 

سخنگوی اینستاگرام اطلاعاتی را درباره این‌که آیا این شبکه اجتماعی در آینده سایز رزولوشن فایل‌‌ها را افزایش می‌دهد یا خیر، در اختیار قرار نداده است.