روبات وکیل مدافع ساخته شد

  یک برنامه نویس ۱۹ ساله در دانشگاه استنفورد مفهوم جدیدی از روبات‌ها را وارد دنیای ما خواهد کرد که حتی تا چند سال پیش هم تصورش را نمی‌کردیم. به گزارش مهر، این‌که روزی بتوان از روبات‌ها به عنوان وکلای مدافع استفاده کرد ایده‌ای خلاقانه و در نوع خود هیجان انگیز بوده است و حالا […]

 

یک برنامه نویس ۱۹ ساله در دانشگاه استنفورد مفهوم جدیدی از روبات‌ها را وارد دنیای ما خواهد کرد که حتی تا چند سال پیش هم تصورش را نمی‌کردیم.

به گزارش مهر، این‌که روزی بتوان از روبات‌ها به عنوان وکلای مدافع استفاده کرد ایده‌ای خلاقانه و در نوع خود هیجان انگیز بوده است و حالا «جوشا برادر» تلاش می‌کند تا آن را به مرز واقعیت بکشاند.

این محقق جوان موفق به طراحی و ساخت روباتی شده که قابلیت خیره کننده‌ای در برقراری ارتباط با موکلین و مشتریان خود دارد. در واقع این روبات می‌تواند مشاوره‌های حقوقی و تأثیرگذاری به مشتریان خود ارایه کند.

اما این تمام قابلیت‌های چنین روباتی نیست. آن‌چه که جوشا برادر ساخته حتی می‌تواند درخواست‌های قضایی تنظیم و ارایه کند.

نکته جالب توجه درباره این روبات به موفقیت‌های اولیه آن مربوط می‌شود. سازنده این روبات توانسته از قابلیت‌های آن برای از بین بردن جرایم مربوط به تخلف در پارک وسایل نقلیه استفاده کرده و از این راه چیزی در حدود ۳ میلیون دلار از جرایم صادر شده بکاهد.

محقق جوانی که این پروژه را به پیش برده در ساخت آن از نوعی الگوریتم مخصوص بیان استفاده کرده که از کلمات کلیدی مختلفی استفاده می‌کند. این روبات قابلیت بیان جملات را داشته تا از این راه بتواند پس از درک صحیح درخواست ارایه شده، راهکار حقوقی مد نظر را ارایه کند.

از دیگر ویژگی‌های این روبات می‌توان به ارتقای یادگیری آن پس از هر تعامل جدید با مشتریان اشاره کرد.

 

با این حال این روبات و نگرشی که در پس آن نهفته هنوز در ابتدای مسیر خود قرار دارد. این‌که فعلاً از آن در بریتانیا استفاده شده و همچنین عمر کم آن دو فاکتوری است که تردیدهایی که در نزد کارشناسان در خصوص موفقیت این پروژه در آینده ایجاد کرده است.