صادرات ۶۲ میلیون بشکه میعانات گازی از پارس‌جنوبی

صادرات ۶۲ میلیون بشکه میعانات گازی از پارس‌جنوبی   شرکت مجتمع گاز پارس‌جنوبی در ۵ ماه امسال، ٧٧ میلیون بشکه میعانات گازی تولید کرده که از این میزان، بیش از ٦٢ میلیون بشکه از طریق کشتی صادر و ١٦,١ میلیون بشکه نیز به پتروشیمی برزویه ارسال شده است. مسعود حسنی، مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس‌جنوبی […]

صادرات ۶۲ میلیون بشکه میعانات گازی از پارس‌جنوبی

 

شرکت مجتمع گاز پارس‌جنوبی در ۵ ماه امسال، ٧٧ میلیون بشکه میعانات گازی تولید کرده که از این میزان، بیش از ٦٢ میلیون بشکه از طریق کشتی صادر و ١٦,١ میلیون بشکه نیز به پتروشیمی برزویه ارسال شده است.

مسعود حسنی، مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس‌جنوبی با بیان این که کارنامه‌ درخشان مجتمع سبب افتخار و سربلندی کشور شده است به شانا گفت: هم‌اکنون این مجتمع تأمین‌کننده بیش از ٦٢ درصد از گاز کشور بوده که این دستاورد با تلاش نیروهای توانمند مجتمع گاز پارس جنوبی محقق شده است.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس‌جنوبی در ادامه با اشاره به حجم فرآورش گاز این مجتمع در ۵ ماه امسال افزود: شرکت مجتمع گاز پارس‌جنوبی در بازه زمانی یادشده ٥٨,٦ میلیارد مترمکعب گاز فرآورش و ٤٧ میلیارد مترمکعب گاز شیرین را به خط سراسری تزریق کرده است.

وی ادامه داد: در ۵ ماه امسال، ٧٧ میلیون بشکه میعانات گازی در سطح مجتمع تولید شده که از این میزان بیش از ٦٢ میلیون بشکه از طریق کشتی صادر و ١٦,١ میلیون بشکه نیز به پتروشیمی برزویه ارسال شده است.

به گفته‌ حسنی، در بازه‌ زمانی یادشده، بیش از یک میلیارد مترمکعب گاز شیرین به پتروشیمی پارس ارسال شده است.

وی با اشاره به اتان تولیدی مجتمع اعلام کرد: اتان تولیدی در ۵ ماه امسال، ٨٨٧ تن بوده که به پتروشیمیهای جم، کاویان و مروارید ارسال شده است.

مدیرعامل شرکت مجتمع گاز پارس‌جنوبی با بیان این که از دیگر تولیدات این مجتمع در بازه زمانی یادشده، ٢٠٦ هزار تن گوگرد دانه‌بندی بوده است، یادآور شد: در ۵ ماه امسال ٢٦١ هزار تن گوگرد نیز طی ۸ مرحله بارگیری و صادر شده است.

این مقام مسؤول در ادامه به برنامه‌های این شرکت همسو با کاهش آلاینده‌ها اشاره کرد و گفت: در این زمینه بیش از ١١٧ طرح در ۵ پالایشگاه مجتمع تعریف شده است.

حسنی با اشاره به آغاز عملیات تعمیرات اساسی در پالایشگاه‌های مجتمع عنوان کرد: در ۵ ماه امسال، عملیات تعمیرات اساسی پالایشگاه‌های اول، چهارم، پنجم، ششم و نهم با موفقیت به پایان رسید و هم‌اکنون تعمیرات اساسی پالایشگاه سوم با تلاش کارکنان مجتمع در حال اجراست.

مدیرعامل مجتمع گاز پارس‌جنوبی با بیان این که چشم‌انداز مجتمع گاز پارس‌جنوبی در افق ١٤٠٤، «سرآمد در عملیات، رقابت‌پذیری در تراز جهانی» ترسیم شده است، افزود: مأموریت این شرکت ارزش‌آفرینی حداکثری از منابع گازی منطقه از طریق پالایش گاز طبیعی و تولید محصولات جانبی همراه با توسعه‌ خدمات فنی دانش محور است.

 

حسنی تأکید کرد: در سایه‌ همدلی و اتحاد، کارکنان و متخصصان مجتمع گاز پارس‌جنوبی با سرعت به تولید پایدار گاز ادامه خواهند داد.