راز بزرگ کارلوس کی‌روش چیست؟

راز بزرگ کارلوس کی‌روش چیست؟ قرص‌هایی که سرمربی تیم ملی پیش از آغاز بازی با قطر استفاده کرد یادگاری روزهای سخت حضور روی نیمکت تیم ملی است. به گزارش «ورزش‌سه»، کی‌روش از عجیب‌‌‌‌ترین سرمربیان تاریخ فوتبال برای ما ایرانی‌‌‌ها است. شخصیتی که می‌تواند دقایقی بعد از یک برد سخت و دلچسب برابر قطر در ردای […]

راز بزرگ کارلوس کی‌روش چیست؟

قرص‌هایی که سرمربی تیم ملی پیش از آغاز بازی با قطر استفاده کرد یادگاری روزهای سخت حضور روی نیمکت تیم ملی است.

به گزارش «ورزش‌سه»، کی‌روش از عجیب‌‌‌‌ترین سرمربیان تاریخ فوتبال برای ما ایرانی‌‌‌ها است. شخصیتی که می‌تواند دقایقی بعد از یک برد سخت و دلچسب برابر قطر در ردای یک قهرمان با بیان صحبت‌هایی عجیب بخش زیادی از فوتبال ایران را از خود ناراحت کند. سرمربی که عملکرد شاگردان او در جام جهانی ۲۰۱۴ آنقدری تحسین‌برانگیز بود که حتی با گذشت دو سال از روزهای بلوهوریزنته در آستانه ریو ۲۰۱۶ رییس‌جمهور کشورمان از یادگاری کی‌روش برای فوتبال ما حرف می‌زند و ابراز امیدواری می‌کند تا آن روز‌‌‌ها برای ورزش ایران تکرار شود.

کی روش با همه ی بالا و پایین‌هایی که در فوتبال ایران تجربه کرده، از روز تلخ اولین شکست برابر لبنان در بیروت تا صعود دوس داشتنی به جام جهانی ۲۰۱۴، یکی از محبوب‌های فوتبال ما است. سرمربی که با روش منحصربه‌فرد خود که درست یا غلط بودن آن را بعد از جدایی از تیم ملی کارشناسان مشخص خواهند کرد، موی خود را در فوتبال ما سپید و بیماری سخت معده را با استرس‌های فوتبال ایران تجربه کرد.

سرمربی پرتغالی تیم ملی در دیدار با قطر به مانند اولین روزهای حضور در فوتبال ایران بالا و پایین پرید. کم‌ترین اشتباه داوری را بر نتابید و پس از گذشت دقایقی کت گران‌قیمت خود را بر روی نیمکت گذاشت تا در کنار خط سبکبال به هدایت ملی‌پوشان پر اشتباه ایرانی مشغول باشد.

این قرص‌‌‌ها یا یادگار بیماری سخت معده پرتغالی جذاب تیم ملی است و یا قرصی آرام‌بخش برای سرمربی که با منچستریونایتد و رئال‌مادرید دیدارهای با درجه دشواری و استرس بسیار بالاتر را در کارنامه خود تجربه کرده. کی‌روش این قرص‌‌‌ها را از نیمکت تیم ملی ایران به یادگار دارد. از روزهایی که او برای در دسترس بودن لباس مناسب، وسایل تمرین و یا حتی زمین چمن مجبور بود ساعت‌‌‌ها و روز‌‌‌ها با مدیران تیم ملی کلنجار برود و با سرمربیان داخلی بر سر اصول خود بجنگد.

 

سرمربی تیم ملی حالا بعد از ۵ سال در فوتبال ایران برای انتخاب لیست تیم‌ملی، برای تحمل دیدارهای ایران و شاید بسیاری موارد که کسی خبر ندارد، از قرص‌هایی استفاده می‌کند که ما نشانی از آن‌‌‌ها در سال‌های گذشته ندیدیم. کی‌روش محبوب که توقعات از او برای موفقیت تیم ملی بسیار بالا رفته، برای تحمل این فشار‌‌‌ها به استفاده از دارو پناه آورده تا مشخص شود تحمل فشار نیمکت تیم ملی حتی برای بزرگانی مانند کی‌روش کاری بسیار دشوار است.