مبارزه با فساد از چنبره دعوای اصلاح‌طلبی و اصولگرایی خارج شود

مبارزه با فساد از چنبره دعوای اصلاح‌طلبی و اصولگرایی خارج شود عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در یادداشتی خطاب به شهردار تهران گفت: «عدالت در تصمیم‌گیری» و «قناعت» را به طنز تلخ مبدل کردید؛ لااقل از همشهریان عذرخواهی کنید تا اعتماد مردم را بیش از این از دست ندهید. به گزارش خانه‌ملت، علیرضا محجوب در یادداشتی، […]

مبارزه با فساد از چنبره دعوای اصلاح‌طلبی و اصولگرایی خارج شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در یادداشتی خطاب به شهردار تهران گفت: «عدالت در تصمیم‌گیری» و «قناعت» را به طنز تلخ مبدل کردید؛ لااقل از همشهریان عذرخواهی کنید تا اعتماد مردم را بیش از این از دست ندهید.

به گزارش خانه‌ملت، علیرضا محجوب در یادداشتی، خواستار بیرون کشیده شدن مبارزه با فساد از چنبره دعوای اصلاح‌طلبی و اصولگرایی شد، که متن آن به شرح زیر است:

مولای متقیان علی (ع) پس از جنگ جمل در نامه‌ای به اشعث بن‌قیس، فرماندار آذربایجان می‌نویسند:

«وَ اِنَّ عَمَلَکَ لَیْسَ لَکَ بِطُعْمَة، وَلکِنَّهُ فى عُنُقِکَ اَمانَةٌ، وَ اَنْتَ مُسْتَرْعًى لِمَنْ فَوْقَکَ»

به‌درستی‌که پُست برای تو طعمه نیست؛ بلکه امانتی در گردن توست و تو باید از مافوق (امام) خود اطاعت کنی.

(نامه پنجم نهج‌البلاغه)

۲- رهبر معظم انقلاب در دیدار رمضانی امسال خود با اعضای محترم دولت به موضوع «نگاه طعمه‌ای» به مسؤولیت برای رسیدن به «ثروت» و «امتیازهای خاص» پرداختند و ضمن اشاره به یکی از مصداق‌های آن، حقوق‌های کلان، چنین نگاه و اقدامی را «هجوم به ارزش‌ها» قلمداد کردند.

۳- رییس‌جمهور محترم در مواجهه با پدیده شوم «حقوق‌های نامتعارف» به صراحت اعلام کردند که دولت در جایی که تخلف یا اشتباهی صورت گرفته باشد در عذرخواهی از مردم لکنت زبان نخواهد داشت.

۴- شهردار محترم تهران در ششم شهریور امسال و در مراسم تجلیل از کارمندان نمونه شهرداری ضمن اشاره به این نکته که حتی یک مورد فیش نجومی در مجموعه تحت مدیریت وی وجود ندارد، تأکید کرده بود که بی‌عدالتی‌‌‌ها موجب دلشکستگی ما می‌شود و خطاب به همکاران خویش تأکید کرده بود که در حوزه مسایل رفاهی باید عدالت را در تصمیم‌گیری رعایت و قناعت را سرلوحه خود قرار دهند!

اینک و در فاصله‌ای بسیار کوتاه با رفتار تعجب‌انگیز و دوگانه مدعیان دفاع از حریم بیت‌المال مواجهیم! آن‌هایی که بلادرنگ پس از ظهور تصویر اولین فیش غیرمتعارف فریاد «وا اسلاما» سر دادند و با پوشش گسترده در بخش‌های مختلف خبری رسانه ملی جریان‌سازی پردامنه‌ای را به نمایش گذاشتند، چند روزی است که در شوک سؤال یک بازرس از شهرداری تهران، دست و پای بیهوده می‌زنند و وقتی ترفند «دروغ نجومی‌شان» جواب نداد افکار عمومی را به رعایت و حفظ حیثیت افراد تا اعلام نظر دستگاه قضا دعوت می‌کنند!

تعجبم از برخی دوستان پاکدست اصولگرا است که علی‌رغم آن‌که از شعبات فساد سیستمی آگاهی کامل دارند روزه سکوت گرفته‌اند یا حداکثر درخواست بررسی نحوه واگذاری «املاک ستاره‌دار» بدون اتلاف وقت را می‌کنند!

مبارزه با فساد را از چنبره دعوای اصلاح‌طلبی و اصولگرایی بیرون بکشید

هرچند صداقت بسیاری از معترضان به فیش‌های حقوقی نامتعارف در پای تخفیفات املاک واگذار شده رنگ باخت، لیکن دلیلی نمی‌شود یک‌بار دیگر و اینبار دوستان جناح حامی شهردار را به دوری از «قبیله‌گرایی» و کنار گذاشتن «رودربایستی با رفقا» دعوت نکنیم.

مصداق «نگاه طعمه‌ای به مسؤولیت» مورد تأکید رهبر انقلاب فقط در فیش‌‌‌ها خلاصه نمی‌شود و اگر دریافت حقوق‌های کلان «هجوم به ارزش‌هاست»، که قطعاً‌ همین گونه است، دستیابی به «امتیازهای خاص» نیز فاصله گرفتن از باورهای انقلابی است.

لطفاً مبارزه با فساد را از چنبره دعوای اصلاح‌طلبی و اصولگرایی بیرون بکشید.

 

«عدالت در تصمیم‌گیری» و «قناعت» را که به طنز تلخ مبدل کردید؛ لااقل از همشهریان عذرخواهی کنید تا اعتماد مردم را بیش از این از دست ندهید.