ابقای کارت سوخت به صلاح نیست

ابقای کارت سوخت به صلاح نیست سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس معتقد است که بعید است طرح مجلس برای حفظ کارت سوخت در فرصت باقی مانده تا زمان تقدیم لایحه بودجه ۹۶، به نتیجه برسد. اسدا…قره‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به این‌که دولت هم برنامه‌اش را بر اساس حذف کارت سوخت گذاشته، […]

ابقای کارت سوخت به صلاح نیست

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس معتقد است که بعید است طرح مجلس برای حفظ کارت سوخت در فرصت باقی مانده تا زمان تقدیم لایحه بودجه ۹۶، به نتیجه برسد.

اسدا…قره‌خانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به این‌که دولت هم برنامه‌اش را بر اساس حذف کارت سوخت گذاشته، برگشت به آن‌چه قبلاً بوده خیلی به مصلحت نیست.

وی گفت: نظرم بر این بود که کارت سوخت تا پایان امسال باقی باشد یعنی تا زمانی که مدیریت و توزیع سوخت به‌طور کامل در اختیار خودمان قرار گیرد، در واقع آن زمان که واردات سوخت به ویژه بنزین داریم این احتمال وجود دارد که دشمنان مسایلی را ایجاد کنند.

وی با اشاره به این‌که نهایت مجلس رای به کلیات اصلاحیه بودجه سال ۹۵ داد و شورای نگهبان نیز تأیید کرد، گفت: این‌که اکنون تعدادی از نمایندگان طرحی را برای الزام و حفظ کارت سوخت ارایه کرده‌اند، طبیعی است که آن‌‌ها هم نظر خودشان را دارند.

نماینده علی‌آباد‌کتول در مجلس تصریح کرد: اکنون ۶ ماه از سال می‌گذرد و چیزی تا زمان ارایه لایحه بودجه سال ۹۶ از سوی دولت باقی نمانده است، لکن فرصتی نیست که این طرح در دستور قرار بگیرد اگر هم عادی بررسی شود چند ماه طول می‌کشد لذا بعید می‌دانم که به نتیجه برسد.

سخنگوی کمیسیون انرژی مجلس تأکید کرد: با توجه به این‌که شورای نگهبان اصلاحیه لایحه بودجه سال ۹۵ را تأیید کرده و دولت هم برنامه‌‌اش را همان‌طو‌ر که از قبل در نظر داشت برای حذف کارت سوخت گذاشته فکر می‌کنم برگشت به آن‌چه قبلاً خیلی به مصلحت نباشد.

 

قره‌خانی افزود: البته اگر اعتراض عمومی در جامعه نسبت به این مسأله وجود داشت، قطعاً‌ در پاسخگویی به مطالبات مردم ورود می‌کردیم، اما چون چنین چیزی مطرح نیست فکر می‌کنم به همین سبکی که الان دولت مدنظر دارد و شورای نگهبان هم تأیید کرده تا پایان سال ادامه یابد و پس از آن باید دید دولت در لایحه بودجه سال ۹۶ چه تصمیمی را اتخاذ می‌کند.