سایه حمایت دولت برسر شرکت‌های خصوصی پتروشیمی افتاد

معاون وزیر نفت از اعلام آمادگی شرکت‌های معتبر آمریکایی برای مشارکت در ساخت طرح‌های جدید توسعه صنعت پتروشیمی ایران خبر داد. به گزارش مهر، پس از مذاکرات ایران با شرکت‌های مختلف اروپایی به ویژه شرکت‌هایی از آلمان، اتریش، انگلیس، اسپانیا و سوییس برای توسعه صنعت پتروشیمی، شرکت‌های آمریکایی هم برای ساخت پتروشیمی در کشور اعلام […]

معاون وزیر نفت از اعلام آمادگی شرکت‌های معتبر آمریکایی برای مشارکت در ساخت طرح‌های جدید توسعه صنعت پتروشیمی ایران خبر داد.

به گزارش مهر، پس از مذاکرات ایران با شرکت‌های مختلف اروپایی به ویژه شرکت‌هایی از آلمان، اتریش، انگلیس، اسپانیا و سوییس برای توسعه صنعت پتروشیمی، شرکت‌های آمریکایی هم برای ساخت پتروشیمی در کشور اعلام آمادگی کرده‌اند.

مرضیه شاهدایی با اشاره به برنامه حمایت دولت از هلدینگ‌‌ها و بخش خصوصی به منظور توسعه صنعت پتروشیمی کشور، گفت: در دوران پساتحریم، حمایت از تمامی شرکت‌ها به منظور توسعه و جهش جدید توسعه‌ای این صنعت در دستور کار قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با اعلام این‌که پیش‌بینی می‌شود در طول ۵ سال پیش روی دومین جهش بزرگ توسعه صنعت پتروشیمی ایران اتفاق بیفتاد، تصریح کرد: بر این اساس، فراهم کردن امکانات و ایجاد زیرساخت‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری و فاینانس برای توسعه صنعت پتروشیمی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

معاون وزیر نفت با تأکید بر این‌که هم اکنون با لغو تحریم‌ها و ورود به دوره برجام، شرکت‌های بزرگ خارجی و بین‌المللی متعددی برای مشارکت و سرمایه‌گذاری در طرح‌های جدید صنعت پتروشیمی ایران اعلام آمادگی کرده‌اند، اظهار داشت: در این بین علاوه بر شرکت‌های اروپایی، شرکت‌های معتبر آمریکایی هم برای مشارکت در اجرای طرح‌های جدید صنعت پتروشیمی اظهار آمادگی و علاقه کرده‌اند.

 

این مقام مسؤول از جذب سرمایه‌گذاری، فاینانس و انتقال دانش و تکنولوژی به عنوان مهم‌ترین برنامه‌های توسعه صنعت پتروشیمی ایران در دوران پساتحریم یاد کرد و خاطرنشان ساخت: سال آینده شرایط مساعدتری برای توسعه صنعت پتروشیمی رقم خواهد خورد.