رتبه ۲۶استان همدان در وصول مالیات

رتبه ۲۶استان همدان در وصول مالیات مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: استان همدان در وصول مالیات رتبه ۲۶ کشوری را دارد. به گزارش مناقصه مزایده به نقل از روابط عمومی، سید ناصر محمودی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این‌که سال گذشته ۴۹۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای استان […]

رتبه ۲۶استان همدان در وصول مالیات

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: استان همدان در وصول مالیات رتبه ۲۶ کشوری را دارد.

به گزارش مناقصه مزایده به نقل از روابط عمومی، سید ناصر محمودی در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به این‌که سال گذشته ۴۹۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای استان لحاظ شده که از این میزان ۴۲۵ میلیارد تومان تحقق پیدا کرد، افزود: امسال ۵۸۰ میلیارد تومان درآمد مالیاتی برای استان لحاظ شده بود که با رایزنی‌‌ها سهم وصولی استان همدان به ۴۲۰ میلیارد تومان کاهش یافت و مابقی درآمدهای استان باید از سهم منابع ملی تامین شود.

وی با اشاره به این‌که اقتصاد و دارایی به عنوان دبیرخانه ستاد تجهیز فعالیت می‌کند، بیان‌کرد: عمده درآمد استان از محل مالیات تامین میشود اما در سال‌های گذشته نرخ رشدی در مالیات ایجاد شده که اطلاع‌رسانی خوبی صورت گرفته است

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان در خصوص پرداخت یارانه افزود: اقداماتی که دولت در ۳ سال گذشته در مورد یارانه‌ها انجام داده را نباید نادیده گرفت.

محمودی با اشاره به این‌که با توجه به این‌که درآمد دولت به شدت کاهش پیدا کرده بود و میزان پرداخت یارانه نقدی به ازای هر نفر ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان است، افزود: تاکنون یارانه در ۶۶ مرحله پرداخت شده که سهم یارانه نقدی استان در فاز اول و دوم بین ۸۱ میلیارد تا ۸۴ میلیارد تومان بوده است.

وی ادامه داد: به‌طور میانگین حدود یک‌ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در استان یارانه نقدی دریافت می‌کنند که از جمعیت استان بیش‌تر است و برآورد شده در کشور ۷۴ میلیون نفر یارانه دریافت می‌کنند.

محمودی با اشاره به این‌که ۱۴ هزار نفر در استان موفق به ثبت نام برای یارانه نشده‌اند، افزود: پرداخت یارانه‌ها پروژه ملی است و اگر از این ۸۱ تا ۸۴ میلیارد تومان یارانه‌ای که در استان پرداخت می‌شود، یک درصد آن در بخش صنعت، مسکن و یا ازدواج جوانان هزینه می‌شد، اتفاق عظیمی رخ می‌داد.

وی با تأکید بر این‌که حذف یارانه‌ها یک شبه امکان‌پذیر نیست، افزود: بعضی وقت‌‌ها یک نادان سنگی را داخل چاه می‌اندازد که سد عاقل هم نمی‌توانند آن را خارج کنند، از طرف دیگر وقتی گفته می‌شود یارانه پول امام زمان و تبرک است مشکلی فرهنگی نیز ایجاد میشود؛ بنابراین باید برای تغییر فرهنگ در این راستا تلاش کرد.

مدیرکل اقتصادی و دارایی استان همدان با بیان این‌که یک میلیون و ۳۶۲ هزار و ۶۲۴ نفر سهام عدالت خود را ثبت نام قطعی کرده‌اند افزود: دولت قصد دارد، یارانه دهک‌های بالای جامعه را حذف کند، اما جراحی اقتصادی و بهبود روش‌‌ها یک شبه امکان‌پذیر نیست؛ اصلاح برخی از سیاست‌هایی که قبلاً اتخاذ شده زمان‌بر است تا درست شود.

وی افزود: یارانه تجار، صاحبان مشاغل آزاد، کارکنان دولت، شهرداری‌ها، موسسات عمومی، قوای سه گانه، نیروهای مسلح، بازنشستگان کشوری و لشگری، حقوق‌بگیران و مستمری بگیران، مدیران و اعضای هیأت مدیره، رؤسا و معاونان مناطق و شعب بانک‌ها، بیمه‌ها، قضات و همه اشخاصی که درآمد سالیانه آن‌ها حداقل ۳۵ میلیون تومان باشد، حذف می‌شود.