امکان بهره‌برداری از اراضی غیرقابل کشت با بومی‌سازی دانش

ستاری مطرح کرد امکان بهره‌برداری از اراضی غیرقابل کشت با بومی‌سازی دانش معاون علمی و فن‌آوری رییس‌جمهور با تأکید بر استفاده از دانش بومی برای حل معضلات کشور، گفت: با استفاده از دانش تولیدشده در کشور می‌توانیم اراضی غیرقابل کشت را قابل کشت کنیم. به گزارش ایسنا، سورناستاری در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه و جشنواره […]

ستاری مطرح کرد

امکان بهره‌برداری از اراضی غیرقابل کشت با بومی‌سازی دانش

معاون علمی و فن‌آوری رییس‌جمهور با تأکید بر استفاده از دانش بومی برای حل معضلات کشور، گفت: با استفاده از دانش تولیدشده در کشور می‌توانیم اراضی غیرقابل کشت را قابل کشت کنیم.

به گزارش ایسنا، سورناستاری در مراسم افتتاحیه سومین نمایشگاه و جشنواره ملی گیاهان دارویی، فرآورده‌های طبیعی و طب سنتی با اشاره به پتانسیل‌های موجود در کشور در حوزه گیاهان دارویی افزود: متأسفانه ما از داشته‌های طبیعی به خوبی بهره‌برداری نمی‌کنیم؛ چراکه مشاهده می‌شود با کاهش ۱۰ تا ۱۵ درصدی بارش‌‌ها تصور می‌کنیم دنیا به آخر رسیده است.

وی با تأکید بر کاربردی کردن دانش بومی کشور خاطرنشان کرد: ما با استفاده از این دانش می‌توانیم اراضی غیرقابل کشت‌ مانند کویر را قابل کشت کنیم؛ ضمن آن‌که میزان بارش‌‌ها را افزایش دهیم.

 

ستاری یادآور شد: با دستاوردهایی که کشور در حوزه فن‌آوری‌های نوین دارد، قطعاً‌ قادر خواهیم بود تا در هر شرایط آب و هوایی اقدام به کشت به‌ویژه کشت دیم گیاهان کنیم.