نامه هنرمندان به رییس‌جمهور در پی تعطیلی مجموعه تاریخی مسعودیه

نامه هنرمندان به رییس‌جمهور در پی تعطیلی مجموعه تاریخی مسعودیه گروهی از اهالی فرهنگ و هنر در نامه‌ای به دکتر حسن روحانی عنوان کردند: تعطیل شدن مجموعه تاریخی، فرهنگی و هنری مسعودیه، تنها زخم‌مان را عمیق‌تر می‌کند و اندوه‌مان را تازه‌تر. انگار این‌بار باید نه برای هنرمند، بلکه برای یک نهاد فرهنگی و هنری جامه […]

نامه هنرمندان به رییس‌جمهور در پی تعطیلی مجموعه تاریخی مسعودیه

گروهی از اهالی فرهنگ و هنر در نامه‌ای به دکتر حسن روحانی عنوان کردند: تعطیل شدن مجموعه تاریخی، فرهنگی و هنری مسعودیه، تنها زخم‌مان را عمیق‌تر می‌کند و اندوه‌مان را تازه‌تر. انگار این‌بار باید نه برای هنرمند، بلکه برای یک نهاد فرهنگی و هنری جامه سیاه پوشید.

به گزارش مهر، در متن نامه هنرمندان به رییس‌جمهور آمده است:

در این روزگار که هر دمش آکنده از خبری غم‌بار از رفتن یکی از اهالی فرهنگ و هنر است، تعطیل شدن مجموعه تاریخی، فرهنگی و هنری مسعودیه، تنها زخم‌مان را عمیق‌تر می‌کند و اندوه‌مان را تازه‌تر. انگار این بار باید نه برای هنرمند، بلکه برای یک نهاد فرهنگی و هنری جامه سیاه پوشید.

مجموعه مسعودیه طی چند سال فعالیت خود، به مرور از بنایی فراموش شده به مرکزی پر رونق تبدیل شد و روزانه بسیاری را از نقاط مختلف تهران، ایران و حتی جهان را به خود فرا خواند. عمارت مسعودیه محلی بود که هر ایرانی از هر قشر و طبقه‌ای، می‌توانست بنا به سلیقه‌اش از آن بهره‌ای ببرد. تئاتر ببیند و در کافه آراسته‌اش که توسط هنرمندان اداره می‌شد، لختی بیاساید. از فروشگاه‌های کوچک و خوش‌سلیقه که در کار ترویج هنر ایرانی بودند، دیدن کند و یا تنها از زیبایی و عظمت بنا لذت ببرد.

حال با تعطیل شدن نابهنگام این عمارت، ما مانده‌ایم و یک جای خالی دیگر در عرصه فرهنگ. ما مانده‌ایم و این دغدغه‌خاطر که چراغ این عمارت بی‌نظیر خاموش نماند؛ ما مانده‌ایم و امید به آن که به دست تدبیر جنابعالی این امکان فرهنگی از دست نرود و با کاردانی کسانی که اداره آن را بر عهده داشتند، باز مردم ایران و جهان را با تصویر عمیق، مهربان، اصیل و زیبای فرهنگ و هنرمان آشنا کند.»

 

امضاکنندگان این نامه عبارتند از: فرهادآئیش، ابراهیم‌اثباتی، آزاده‌اخلاقی، هنگامه‌اخوان، نسیم‌ادبی، گلی‌امامی، سیامک‌انصاری، بهدادبابایی، بابک‌برزویه، مهدی‌پاکدل، فیروزه‌پرچمی، تهمورس‌پورناظری، سهراب‌پورناظری، کیخسرو‌پورناظری، داریوش‌پیرنیاکان، کمال‌تبریزی، نغمه‌ثمینی، رویا جاویدنیا، بهنازجعفری، جمیله‌دارالشفایی، ایرج‌رامین‌فر، امیرشهاب‌رضویان، بهاره‌رهنما، علیرضارییسیان، علی‌زندوکیلی، مونازندی، حسام‌الدین‌سراج، علیرضا‌شجاع‌نوری، مسعودشعاری، پری‌صابری، بهنوش‌طباطبایی، زیدا…طلوعی، مائده‌طهماسبی، علی‌عابدینی، سالار عقیلی، فرمان‌فتحعلیان، اردشیرکامکار، ارژنگ کامکار، اردوان‌کامکار، ارسلان‌کامکار، بیژن‌کامکار، هوشنگ‌کامکار، الهام‌کردا، بابک‌کریمی، رضاکیانیان، هوشنگ‌گلمکانی، داوودگنجه‌ای، عبدالحسین‌مختاباد، محمد‌میرزمانی، مازیار‌میری، حمیدرضانوربخش.