کاهش سن زنان سرپرست خانوار

کاهش سن زنان سرپرست خانوار رییس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار گفت: بررسی ۸ ساله نشان می‌دهد که سن زنان سرپرست خانوار از ۵۰ به ۳۹ سال رسیده و تعداد زنان مطلقه و بدسرپرست افزایش یافته است. به گزارش فارس، فیروزفر در جمع خبرنگاران از برگزاری نهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از ۱۸ تا […]

کاهش سن زنان سرپرست خانوار

رییس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار گفت: بررسی ۸ ساله نشان می‌دهد که سن زنان سرپرست خانوار از ۵۰ به ۳۹ سال رسیده و تعداد زنان مطلقه و بدسرپرست افزایش یافته است.

به گزارش فارس، فیروزفر در جمع خبرنگاران از برگزاری نهمین نمایشگاه زنان و تولید ملی از ۱۸ تا ۲۶ شهریور ماه در بوستان گفت‌و‌گو خبر داد.

وی با بیان این‌که ۱۳ تولیدکننده جدید مانند اطلس‌پو و دنیس‌تریکو امسال به نمایشگاه اضافه شدند، گفت: افرادی که در مشاغل خانگی پوشاک کار می‌کنند از این نمایشگاه بسیار استقبال کردند.

رییس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار در ادامه افزود: تمام کسانی که در نمایشگاه شرکت می‌کنند مشخصاتشان در سایت زنان و تولید ملی طبقه‌بندی شده و آمارشان وجود دارد.

به گفته فیرزوفر حتی از ایتالیا هم تقاضا داشته‌ایم که از تولیدات ما استفاده کنند.

وی به برگزاری دور قبل نمایشگاه اشاره کرد و گفت: در دور قبل تولیدکننده‌ای داشتیم که در ۱۰ روز ۷۰۰ میلیون تومان فروش داشته است.

رییس ستاد توانمندسازی زنان سرپرست خانوار شهرداری تهران با اشاره به این‌که بررسی هر ساله نشان می‌دهد، سن زنان سرپرست خانوار از ۵۰ به ۳۹ سال رسیده است، گفت: تعداد زنان مطلقه و سرپرست زیاد و تعداد زنانی که شوهرانشان فوت کرده کم‌تر شده است.

وی به آماری از سال ۸۶ تا ۹۰ اشاره کرد و گفت: در این سال‌ها زنانی که به ما مراجعه کردند ۴۳٫۲۷ درصد همسرانشان فوت، ۳٫۸۷ درصد مجرد و ۲۲٫۲ درصد بدسرپرست بوده‌اند و از سال ۹۱ تا ۹۵ تعداد مطلقه‌ها ۳۵٫۱۸ درصد، فوت همسری‌ها ۲۴٫۸۳ درصد و مجرد‌ها ۷٫۱۲ درصد و بدسرپرست‌‌ها ۳۲٫۵۱ درصد بوده است.

 

وی در ادامه افزود: بیش از ۳۰۰ هزار زن سرپرست خانوار شناسنامه‌ای داریم.