واردات محصولاتی که در داخل مزیت تولید دارد خیانت است

واردات محصولاتی که در داخل مزیت تولید دارد خیانت است عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این‌که ظرفیت پرورش ماهی درقفس در دریای مازندران بالایی ۲۰۰ هزار تن است، گفت: واردات محصولاتی که در داخل مزیت تولید آن را داریم، خیانت به اقتصاد کشور است. به گزارش خانه ملت، شمس‌ا…شریعت‌نژاد درباره […]

واردات محصولاتی که در داخل مزیت تولید دارد خیانت است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این‌که ظرفیت پرورش ماهی درقفس در دریای مازندران بالایی ۲۰۰ هزار تن است، گفت: واردات محصولاتی که در داخل مزیت تولید آن را داریم، خیانت به اقتصاد کشور است.

به گزارش خانه ملت، شمس‌ا…شریعت‌نژاد درباره وضعیت تولید ماهی در کشور، گفت: واردات ماهی در زمانی که در زمینه تولید داخلی مزیت‌های مناسبی داریم؛ در حقیقت خیانت به اقتصاد کشور است و این درحالی است که واردات ماهی با عنایت به ظرفیت تولید ماهی در کشور امری نادرست است.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس‌آباد در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که ما باید در راستای حمایت از تولید داخلی از واردات ماهی در شرایطی که می‌توانیم با استفاده از ظرفیت‌های دریایی کشورمان علاوه بر تولید داخلی بهینه در راستای صادرات کارآمد نیز حضور موفقی به عمل آوریم باید جلوگیری شود، ادامه داد: برای افزایش میزان تولیدماهی باید تشکل‌ها و تعاونی‌‌ها دراین راستا فعال شوند تا بتوانیم با برنامه‌ریزی اقتصادی و با ارایه تسهیلات به صیادان در راستای پروش ماهی در قفس میزان تولید آبزیان را در کشور افزایش دهیم.

وی، ادامه داد: تعاونی‌‌ها با مشارکت صیادان باید در تولید ماهی فعال شود؛ زیرا این قشر زحمتکش با توجه این‌که در دریا فعالیت دارند، بدیهی است که از شرایط و موقعیت تولید در دریا به نحو مطلوب اطلاع دارند؛ بنابراین باید با برنامه‌ریزی در راستای حمایت از تولیدماهی تدابیری اندیشیده شود که بتوانیم با برنامه‌ریزی تولیدی در زمینه داخلی و صادرات به نحو کارشناسانه‌ای حرکت کنیم.

 

عضوکمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس با بیان این‌که ظرفیت پرورش ماهی در دریای مازندران بالای ۲۰۰ هزار تن است، یادآور شد: با ورود تشکل‌ها و تعاونی‌های صیادی هزینه تولیدماهی نیز به نحو مطلوب کاهش می‌یابد.