تأثیر مخرب قاچاق کالا بر اقتصاد کشور

رییس مجلس اعلام کرد تأثیر مخرب قاچاق کالا بر اقتصاد کشور رییس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تأثیر مخرب قاچاق کالا بر اقتصاد کشور، گفت: نیروی انتظامی باید از همه توان و ظرفیت خود برای مقابله با این پدیده شوم استفاده کند. به گزارش فارس، علی‌لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با اشتری، […]

رییس مجلس اعلام کرد

تأثیر مخرب قاچاق کالا بر اقتصاد کشور

رییس مجلس شورای اسلامی با تأکید بر تأثیر مخرب قاچاق کالا بر اقتصاد کشور، گفت: نیروی انتظامی باید از همه توان و ظرفیت خود برای مقابله با این پدیده شوم استفاده کند.

به گزارش فارس، علی‌لاریجانی، رییس مجلس شورای اسلامی در دیدار با اشتری، فرمانده نیروی انتظامی، با تشکر از اقدامات نیروی انتظامی در ارتقای امنیت، بر ضرورت توجه بیش‌تر به دغدغه‌ها و نیازهای اصلی مردم در حوزه نظم و امنیت تأکید کرد.

رییس‌مجلس به تأثیر مخرب قاچاق کالا بر اقتصاد کشور اشاره و تأکید کرد: نیروی انتظامی باید از همه توان و ظرفیت خود برای مقابله با این پدیده شوم استفاده کند، از این رو توان عملیاتی ناجا برای این امر بایستی در برنامه ششم توسعه تقویت شود.

وی با تأکید بر نقش تأثیرگذار کنترل مرز‌‌ها در امنیت کشور، تقویت توان عملیاتی و اقتدار مرزبانی، تجهیز یگان‌های مرزی در مرزهای زمینی و دریایی و توجه به روحیه و انگیزه خدمتی مرزبانان را در برنامه ششم ضروری دانست.

لاریجانی همچنین از آمادگی مجلس و کمیسیون تلفیق لایحه برنامه ششم جهت بررسی پیشنهادات ناجا و تقویت این نیرو خبر داد.

اشتری، فرمانده نیروی انتظامی نیز در این دیدار گزارشی از آخرین وضعیت امنیتی و انتظامی کشور، کنترل عبور و مرور و حوادث رانندگی در ماه پایانی تابستان و همچنین اقدامات ناجا در توسعه و ارتقای امنیت اجتماعی ارایه کرد و توجه به نیازهای ناجا در حوزه نظم و امنیت در برنامه ششم توسعه را خواستار شد.

سلیمانی، معاون هماهنگ کننده ناجا نیز گزارشی از اقدامات صورت گرفته در راستای تقویت توان و آمادگی عملیاتی، معیشت و امور رفاهی کارکنان و نیز کمبودهای نیروی انتظامی ارایه کرد.

در این جلسه، همچنین رضایی، فرمانده مرزبانی ناجا گزارشی از وضعیت امنیتی مرزها، اقدامات این فرماندهی برای کنترل مؤثر مرز‌‌ها و مقابله قاطع با گروه‌های تروریستی و اشرار ارایه کرد.

 

در ادامه، اشراق، معاون حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی با تأکید بر اهمیت و ضرورت تقویت حوزه نظم و امنیت در برنامه ششم توسعه به پیشنهادهای ناجا در زمینه تقویت رده‌های انتظامی به منظور پاسخگویی به نیازهای امنیتی و اجتماعی، کاهش تصادفات و کشته‌های سوانح رانندگی، مبارزه مؤثر با قاچاق کالا و مواد مخدر و مقابله با جرایم فضای مجازی برای لحاظ شدن در برنامه ششم تأکید کرد.