عرضه نسل هفتم پردازنده‌های AMD

شرکت AMD نسل هفتم پردازنده خود موسوم به AM4 را برای استفاده در رایانه‌های شخصی را روانه بازار کرده که از USB 3.1 و درایوهای NVMe پشتیبانی می‌کنند. به گزارش فارس به نقل از انگجت، نمایش روان ویدیوهای فوق دقیق ۴K با فرمت‌های H.264 و H.265 از جمله مزایای مهم استفاده از پردازنده مذکور است. […]

شرکت AMD نسل هفتم پردازنده خود موسوم به AM4 را برای استفاده در رایانه‌های شخصی را روانه بازار کرده که از USB 3.1 و درایوهای NVMe پشتیبانی می‌کنند.

به گزارش فارس به نقل از انگجت، نمایش روان ویدیوهای فوق دقیق ۴K با فرمت‌های H.264 و H.265 از جمله مزایای مهم استفاده از پردازنده مذکور است.

عرضه پردازنده جدید AMD برای رایانه‌های شخصی در شرایطی صورت می‌گیرد که اینتل با هدف ارتقای سهم خود در بازار لپ تاپ تراشه‌های جدیدی در این حوزه عرضه کرده است.

پردازنده‌های جدید AMD از نوع ۳۵ و ۶۵ وات هستند، ولی AMD مدعی است که سرعت عمل این پردازنده‌ها در حد پردازنده‌های ۹۰ واتی است، به گونه‌ای که آن‌ها می‌توانند با برخی محصولات اینتل مانند Core i5-6500 به خوبی رقابت کنند.

سازگاری کامل با DirectX 12 مایکروسافت و امکان پخش فیلم‌های سینمایی Ultra HD هم بر جاذبه پردازنده‌های جدید ای‌ام دی افزوده است.

 

قرار است این پردازنده‌ها در نیمه دوم سال ۲۰۱۶ بر روی رایانه‌های شخصی ساخت اچ‌پی و لنوو نصب شوند. افزایش ۲۰ درصدی سرعت رایانه‌ها و ارتقای ۱۲ درصدی کارآیی باتری‌ها از جمله مزایای استفاده از تراشه‌های یاد شده اعلام شده است.