قوه قضاییه نسبت به واگذاری املاک قضاوت کند

معاون شهردار قوه قضاییه نسبت به واگذاری املاک قضاوت کند معاون برنامه‌ریزی و توسعه امور شوراهای شهرداری تهران گفت: دو هفته است شبکه‌های ضد انقلاب در داخل و خارج از کشور به بهانه یک خبر مجهول در آستانه انتخابات نظام را زیر سؤال برده‌اند و قوه قضاییه نیز این موضوع را در حال بررسی دارد […]

معاون شهردار

قوه قضاییه نسبت به واگذاری املاک قضاوت کند

معاون برنامه‌ریزی و توسعه امور شوراهای شهرداری تهران گفت: دو هفته است شبکه‌های ضد انقلاب در داخل و خارج از کشور به بهانه یک خبر مجهول در آستانه انتخابات نظام را زیر سؤال برده‌اند و قوه قضاییه نیز این موضوع را در حال بررسی دارد و نباید خود را در جایگاه قضاوت قرار دهیم.

به گزارش فارس، ناصرامانی در دویست‌وهشتادونهمین جلسه علنی شورای اسلامی شهر تهران در پاسخ به تذکر رحمت‌ا…حافظی اظهار داشت: از تذکر وی تعجب می‌کنم. دو هفته است شبکه‌های ضد انقلاب در خارج از کشور به بهانه یک خبر مجهول و سؤال بازرسی که قرار بود به این سؤال مدیران فعلاً جواب دهند و سپس این اطلاعات را تجزیه و تحلیل کنند و تبدیل به یک گزارش شود علیه شهرداری و مدیریت شهری اقدام کردند.

وی افزود: یک بازرس چند سؤال می‌پرسد و این‌که چگونه این سؤال‌‌ها به سایت‌ها رسیده است، مهم نیست؛ ولی دو هفته است که دارند اعتماد مردم را زیر سؤال می‌برند حال پس از دو هفته بمباران تبلیغاتی یکی از مدیران شهرداری تهران در برنامه‌ای حضور پیدا می‌کند و به سؤالات پاسخ می‌دهد. نباید به این بهانه اجازه داده شود نظام را در آستانه انتخابات مورد هجمه قرار دهند.

امانی گفت: حیثیت ۱۵۰ نفر از مدیران را در این گزارش زیر سؤال بردند و مدیری که در صدا و سیما حضور پیدا کرده به استناد قانون حرف زده است.

وی یادآور شد: نباید قضاوت زودهنگام انجام شود و باید قوه قضاییه نسبت به این موضوع قضاوت کند.

امانی افزود: تعاونی‌‌ها شخصیت مهمی دارند و ما به عنوان شهرداری زمینی را در اختیار تعاونی قراردادیم و براساس قانون عمل کرده‌‌ایم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، ضمن حمایت از فعالیت سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی، حضور یک طرفه نماینده شهرداری در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری را تداعی کننده یک رپرتاژ آگهی دانست.

رحمت‌ا…حافظی در جلسه دیروز شورای شهر تهران، اظهار کرد: بر خلاف تأکید دادستان کل کشور که به رسانه‌ها تذکر داده بود که از انتشار هرگونه خبر تا تعیین نتیجه بررسی‌ها در مورد واگذاری املاک شهرداری خودداری کند، گفت‌وگوی ویژه در کمال تعجب و در قالب حضور یک طرفه نماینده شهرداری به نحوی اجرا شد که تداعی کننده یک رپرتاژ آگهی بود.

وی با بیان این‌که با وجود تماس با دو نفر از مدیران ارشد صداوسیما امکان ورود تلفنی به این برنامه حاصل نشد، تأکید کرد: خطاب به صداوسیما اعلام می‌کنم دوران انحصار خبری به سر آمده است و چه بخواهیم یا نخواهیم شبکه‌های اجتماعی و سایر خبرگزاری‌ها رقبای جدی شما هستند، با این رفتار‌ها باقی مانده اعتماد عمومی به رسانه ملی را مخدوش نکنید. یادآوری می‌کنم حسب نظر حضرت امام (ره) باید مسؤولان خودشان را فدای نظام کنند نه این‌که نظام را فدای افراد خاص کنیم.

رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران اشاره کرد: نکته دوم این‌که در این گفت‌وگو که یک طرفه بود در اصل گفت‌وگویی در کار نبود، نماینده شهرداری اعلام کرد انضباط مالی در شهرداری افزایش یافته و حسابرس هر سال اعلام می‌کند که امسال بهتر از پارسال است، این جمله برای بنده که شاهد عملکرد ۳ سال گذشته شهرداری بوده‌ام تعجب برانگیز است.

حافظی ادامه داد: گزارش صورت‌های مالی تلفیقی سنواتی، چکیده و عصاره و کارنامه فعالیت‌های مالی شهرداری است. آخرین گزارش تلفیقی بررسی شده در صحن شورا مربوط به سال ۹۰ است که در مقایسه با گزارش سال ۸۹ دو رتبه تنزل داشته است و از مشروط به غیرقابل اظهارنظر رسیده است.

رییس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران درمورد واگذاری املاک خاص در شهرداری تهران نیز گفت: وقتی شما ملکی را به تعاونی تحویل می‌دهید، متعلق به تمام اعضای تعاونی خواهد بود و نمی‌توانید تعاونی را مستمسکی برای تحویل املاک به مدیران ارشد قرار دهید.

 

وی اظهار کرد: نکته آخر این‌که درخواست می‌کنم متولیان امر به سایت‌های خبری و شبکه‌های اجتماعی به چشم ابزارهای مقابله با فساد و معابری برای توسعه و مشارکت مردم در شناسایی و رصد انحرافات بنگرند و با قوه قهریه با آنان برخورد نکنند، این رسانه‌ها را تهدید تلقی نکنید، از متولیان می‌خواهیم با عقلانیت و هوشمندی این جریان‌های اجتماعی را به فرصت تبدیل کنند.