اضافه شدن سازندگان جدید داخلی به وندورلیست شرکت در مناقصات

    مدیر پژوهش، فن‌آوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت در دولت یازدهم، ۶۳۰ میلیارد ریال در زمینه بومی‌سازی تجهیزات و قطعات صنعت حفاری سرمایه‌گذاری کرده است. به گزارش ایسنا، مهدی‌عرشیان با اعلام این خبر اظهار کرد: این حجم سرمایه‌گذاری در راستای اجرایی شدن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی با همکاری میان […]

    مدیر پژوهش، فن‌آوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران گفت: این شرکت در دولت یازدهم، ۶۳۰ میلیارد ریال در زمینه بومی‌سازی تجهیزات و قطعات صنعت حفاری سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش ایسنا، مهدی‌عرشیان با اعلام این خبر اظهار کرد: این حجم سرمایه‌گذاری در راستای اجرایی شدن برنامه‌های اقتصاد مقاومتی با همکاری میان ملی حفاری، مراکز دانش بنیان و صنعتگران داخلی صورت گرفته است.

وی با بیان این‌که این مدیریت متولی بومی‌سازی قطعات و تجهیزات کاربردی صنعت حفاری با همکاری دانشگاه‌ها، مراکز دانش‌بنیان و سازندگان ایرانی است، افزود: در ۳ سال گذشته ۱۴ مورد قرارداد پژوهشی و تحقیقاتی با دانشگاه‌ها و پارک‌های علم و فن‌آوری منعقد شده است.

عرشیان حجم قرارداد‌ها را افزون بر ۱۸۰ میلیارد ریال عنوان و اظهار کرد: از مجموع این قرارداد‌ها ۹ مورد با مراکز علمی استان خوزستان و مابقی با دیگر دانشگاه‌ها است که به لحاظ تعداد و مبلغ، حدود ۶۵ درصد درون استانی است.

وی به حمایت از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی مرتبط با صنعت حفاری اشاره و شمار پایان‌نامه‌ها را در ۳ سال گذشته ۱۴۷ مورد عنوان و یادآور شد: از این تعداد ۵۷ درصد به دانشگاه‌های استان خوزستان اختصاص دارد.

مدیر پژوهش، فن‌آوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران گفت: از دیگر فعالیت‌ها در حوزه این مدیریت در ۳ سال گذشته می‌توان به تشکیل واحد نوآوری اشاره کرد که با هدف استفاده بهینه از استعدادهای بالقوه همکاران ایجاد شده است.

عرشیان ادامه داد: در این زمینه با تشکیل کارگروه نوآوری، تاکنون ۳۰ نفر از همکاران خلاق و نوآور شناسایی و ایده‌های نوآورانه آنان در قالب طرح تدوین و پس از بررسی‌های لازم با ایجاد راهکارهای مناسب، فرصت استفاده از آن‌‌ها مهیا می‌شود.

وی با اشاره به همکاری مستمر با سازندگان قطعات و تجهیزات صنعت نفت، در خصوص فعالیت‌های انجام شده در این زمینه عنوان کرد: تعداد قطعات ساخته‌شده برای بار اول در این مدت افزون بر دو هزار مورد با حجم قراردادی به ارزش ۴۵۰ میلیارد ریال بوده است و این در حالی است که با فراخوان سازندگان داخلی، ۲۴۰ سازنده جدید شناسایی شدند.

 

مدیر پژوهش، فن‌آوری و مهندسی ساخت شرکت ملی حفاری ایران با بیان این‌که از این تعداد ۴۰ درصد بومی خوزستان هستند، ادامه داد: اضافه شدن سازندگان جدید داخلی به وندورلیست شرکت در مناقصات با انجام مراحل ارزیابی و بازدیدهای میدانی و ثبت این آنان انجام خواهد شد.