پیام‌رسان بیپ آماده انتقال سرورهایش به ایران است

پیام‌رسان بیپ آماده انتقال سرورهایش به ایران است مدیرعامل شرکت ترکسل که برای شرکت در همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ در تهران حضور دارد با وزیر ارتباطات ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد. به گزارش تسنیم، در این دیدار محمودواعظی با بیان سابقه تاریخی روابط دو کشور گفت: سطح فعلی همکاری‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران و […]

پیام‌رسان بیپ آماده انتقال سرورهایش به ایران است

مدیرعامل شرکت ترکسل که برای شرکت در همایش ایران کانکت ۲۰۱۶ در تهران حضور دارد با وزیر ارتباطات ایران دیدار و گفت‌و‌گو کرد.

به گزارش تسنیم، در این دیدار محمودواعظی با بیان سابقه تاریخی روابط دو کشور گفت: سطح فعلی همکاری‌های اقتصادی، اجتماعی و سیاسی ایران و ترکیه مناسب است.

وی افزود: برای ایران ثبات و امنیت ترکیه بسیار مهم است.

وزیر ارتباطات ایران با اشاره به اهمیت ICT در جوامع کنونی گفت: در دنیای امروز، ارتباطات و فن‌آوری اطلاعات نقش مهمی بر اقتصاد کشور‌ها دارد و به عنوان محرکی است که از لحاظ اقتصادی دیگر بخش‌ها را نیز فعال می‌کند.

وی با اشاره به فعالیت‌های جمهوری اسلامی ایران در سال‌های اخیر در این حوزه گفت: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید در بخش ICT، زمینه‌های زیادی برای همکاری و سرمایه‌گذاری وجود دارد.

مدیرعامل ترکسل ضمن تشکر از برگزاری مناسب اجلاس ایران کانکت، فعالیت‌های این شرکت را تشریح و با اشاره به سطح روابط موجود دو کشور آمادگی آن شرکت را برای توسعه همکاری‌های فی‌مابین با شرکت‌های مخابراتی ایران اعلام کرد.

 

وی در ادامه به طراحی نرم‌افزار BIP در ترکیه اشاره کرد و افزود: در حال حاضر حدود ۴۵ هزار ایرانی از این نرم‌افزار استفاده می‌کنند که شرکت ترکسل آمادگی لازم برای توسعه نرم‌افزار به زبان فارسی و نگهداری دیتاهای آن در داخل کشور ایران را دارد.