اشتیاق بانک‌های روسی برای حضور در ایران

اشتیاق بانک‌های روسی برای حضور در ایران رسانه‌های روسی نوشتند در حالی‌که بانک‌های آمریکایی و اروپایی در انتظار دستورات مقامات کشورشان برای حضور در ایران هستند، بانک‌های روسی برای این کار لحظه‌شماری می‌کنند. به گزارش ایستانیوز به نقل از اسپوتنیک نیوز، رسانه‌های روسی نوشتند در حالی‌که مقامات آمریکا و اروپایی همچنان پای خود را روی […]

اشتیاق بانک‌های روسی برای حضور در ایران

رسانه‌های روسی نوشتند در حالی‌که بانک‌های آمریکایی و اروپایی در انتظار دستورات مقامات کشورشان برای حضور در ایران هستند، بانک‌های روسی برای این کار لحظه‌شماری می‌کنند.

به گزارش ایستانیوز به نقل از اسپوتنیک نیوز، رسانه‌های روسی نوشتند در حالی‌که مقامات آمریکا و اروپایی همچنان پای خود را روی تحریم بین‌المللی علیه ایران فشار می‌دهند و کشورهای دیگر را در تنگنای در تعامل با ایران قرارداده‌اند، اما بانک‌های روسی مشتاقانه به دنبال پر کردن شکاف مبادلاتی ایران هستند.

روزنامه روسیه وستیا گزارش داد: بانک‌های روسی بعد از لغو تحریم‌ها علیه ایران بی‌صبرانه منتظر همکاری با ایران هستند. در ماه ژانویه کشورهای اروپا و آمریکا اعلام کرد که تحریم‌های اقتصادی و مالی علیه جمهوری اسلامی ایران برداشته شده و ایران می‌تواند دارایی‌های مسدود شده خود را استفاده کند همچنین سوئیفت برقرار شده و ایران می‌تواند نفت بیش‌تری صادر کند.

کارشناسان در بخش بانکداری اعلام کردند در حالی‌که بانک‌های غربی منتظر دستور کار از مقامات کشورشان برای برقراری رابطه با ایران هستند بانک‌های روسی به دنبال آغاز این مبادله‌اند. بانک روسی شعبه‌ای در ایران ندارد در حالی‌که یک بانک ایرانی به نام میر بیزینس بانک که یکی از شعبات بانک ملی است در روسیه راه‌اندازی شده و ۷۰ درصد از مشتریان آن مربوط به صادرکنندگان و واردکنندگان محصولات غذایی و غلات بین دو کشور هستند.

رییس اتحادیه بانک‌های منطقه‌ای روسیه می‌گوید بدیهی است که حجم تجارت روسیه و ایران با راه‌اندازی شعبات بانک‌ها افزایش می‌یابد.

 

اکسانوو همچنین توضیح داد که بانک‌های ما می‌توانند ارایه خدمات قراردادهای دو جانبه با ایران با مشابه بانک اقتصادی «میر» آغاز کنند که در آن زمان حجم مبادلات افزایش قابل ملاحظه‌ای خواهد یافت.