اعلام مدل سرمایه‌گذاری فاز۳ بندر شهید‌رجایی تا ۳ ماه آینده

اعلام مدل سرمایه‌گذاری فاز۳ بندر شهید‌رجایی تا ۳ ماه آینده معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی گفت: مدل سرمایه‌گذاری فاز۳ بندر شهید‌رجایی تا ۳ماه آینده اعلام خواهد شد. به گزارش مانا، جلیل‌اسلامی با اعلام این‌که مدل سرمایه‌گذاری فاز۳ بندر شهید‌رجایی تا ۳ ماه آینده اعلام خواهد شد، اظهار کرد: بحث مشارکت […]

اعلام مدل سرمایه‌گذاری فاز۳ بندر شهید‌رجایی تا ۳ ماه آینده

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی گفت: مدل سرمایه‌گذاری فاز۳ بندر شهید‌رجایی تا ۳ماه آینده اعلام خواهد شد.

به گزارش مانا، جلیل‌اسلامی با اعلام این‌که مدل سرمایه‌گذاری فاز۳ بندر شهید‌رجایی تا ۳ ماه آینده اعلام خواهد شد، اظهار کرد: بحث مشارکت خارجی در اپراتوری بنادر برای نخستین‌بار است که در تاریخ این سازمان به شکل کنونی آن مطرح می‌شود.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی مشارکت در اپراتوری بندر شهید‌رجایی را برای سرمایه‌گذاران خارجی جذاب دانست و گفت: ما هم‌اکنون تا یک‌ونیم میلیون TEU کانتینر در بندر شهید‌رجایی تخلیه و بارگیری می‌کنیم که در میانگین جهانی رقم جذاب و اقتصادی محسوب می‌شود.

وی گفت: ما امیدوار هستیم که در شرایط جدید در پسابرجام عملیات کانتینری در بندر شهید‌رجایی رونق بیش‌تری بگیرد و ما شاهد رکوردهای تازه در این بندر باشیم.

اسلامی عقد قراردادهای بین‌المللی را در زمان حاضر برای مجموعه سازمان بنادر تجربه‌ای نو دانست که نیازمند مشارکت صنف دریایی‌ و بندری است.

وی اظهار کرد: با وجود زیرساخت، ترافیک و تجهیزات مناسب می‌خواهیم شریک خارجی با یک‌تعریف و حدود مشخص وارد بنادر کشور شود.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر با اشاره به مزایده طرح توسعه فازهای یک تا ۳ بندر شهید‌رجایی اعلام کرد: اسناد مزایده فاز یک منتشر شده است؛ در فاز دو مباحثی در روش واگذاری وجود داشت که ارزش آن را داشت برای دستیابی به یک مدل مناسب چند ماهی در سطح وزارت روی آن کار شود که نهایتاً مدلی مشابه فاز یک اما با اسکوپ متفاوت در آن‌جا نیز اجرا می‌شود.

 

اسلامی مدت زمان طرح مطالعاتی فاز ۳ را ۴ ماه اعلام کرد و گفت: یک‌ماه از آغاز این طرح از سوی مشاور خارجی گذشته است بنابراین به احتمال زیاد مدل سرمایه‌گذاری فاز۳ بندر شهید‌رجایی تا ۳ماه آینده اعلام خواهد شد.