حکام سعودی باید محاکمه شوند

فرمانده ناجا همزمان با سالگرد فاجعه منا حکام سعودی باید محاکمه شوند فرمانده ناجا با اشاره به فاجعه منا گفت که بررسی فیلم‌‌‌ها ‌و تصاویر نشان می‌دهد که این‌‌‌ها (سعودی‌ها) نمی‌خواستند به حجاج کمک کنند. به گزارش ایسنا، حسین‌اشتری در اولین یادواره ۱۲۰۰ شهید یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به همزمانی سالگرد شهدای مکه در […]

فرمانده ناجا همزمان با سالگرد فاجعه منا

حکام سعودی باید محاکمه شوند

فرمانده ناجا با اشاره به فاجعه منا گفت که بررسی فیلم‌‌‌ها ‌و تصاویر نشان می‌دهد که این‌‌‌ها (سعودیها) نمی‌خواستند به حجاج کمک کنند.

به گزارش ایسنا، حسین‌اشتری در اولین یادواره ۱۲۰۰ شهید یگان‌های ویژه ناجا با اشاره به همزمانی سالگرد شهدای مکه در سال ۶۶ و فاجعه منا گفت: در سال گذشته بیش از ۷۰۰۰ نفر از زوار به دلیل بی‌کفایتی حکام سعودی به شهادت رسیدند که حدود ۵۰۰ نفر آن‌‌ها از کشور ایران بودند و امروز ما به یاد همه این‌‌‌ها هستیم.

وی با اشاره به دیدار خانواده شهدای فاجعه‌منا با مقام معظم رهبری اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب از عنوان شجره‌خبیثه‌ملعونه برای حکام سعودی استفاده کردند. اگر این حادثه به عمد هم نبود که این هم قابل بررسی است، اما این‌‌‌ها می‌توانستند کمک کند. بررسی فیلم‌‌‌ها نشان می‌دهد که این‌‌‌ها نمی‌خواستند کمک کنند و شاید یک بطری آب مأمور سعودی، آن‌‌ها را نجات می‌داد و انشاا… با کمک کشورهای اسلامی و همراهی آنان، گروه حقیقت‌یاب تشکیل شود و کسانی که مدعی خادم‌الحرمین شریفین هستند، پاسخگو باشند و محاکمه شوند.

وی با بیان این‌که پایه و اساس یگان‌ویژه ناجا همان عزیزان رزمنده لشگر۲۸ روح‌ا… هستند، گفت: اگر امروز یگان ویژه باعث افتخار کشور و ناجا است به دلیل وجود همان روحیه شهادت‌طلبی است و ما هرجا که یگان ویژه را اعزام کردیم، مقتدرانه و در کنار مردم مأموریت‌های خودش را انجام داد.

فرمانده ناجا با اشاره به حضور مأموران یگان‌ویژه در ایام اربعین گفت: در زمان سفر به عتبات تراکم جمعیت بسیار بالاست، اما یگان ویژه به مردم و زائران خدمت می‌کند.

اشتری ادامه داد: اگر امروز در عرصه دفاعی و تجهیزات دفاعی دست برتر را داریم، دلیلش این است که در مجموعه‌های ارتش و سپاه پاسداران با روحیه جهادی کارشان را انجام دادند و ما امروز وظیفه داریم، جانبازان، خانواده شهدا و تمام کسانی که دفاع مقدس را درک کردند را تکریم کنیم و روحیه جهادی و ایثارگری را در کشور حفظ کنیم.

اشتری ادامه داد: اگر روحیه جهادی را داشته باشیم، در عرصه مقابله می‌توانیم حضور داشته باشیم و امروز مهم‌ترین عرصه جنگ، جنگ نرم است. همان عرصه‌ای که حضرت آقا با عنوان شبیخون فرهنگی از آن یاد کرده‌اند.

فرمانده ناجا گفت: زمانی در برابر کشورهای متخاصم قادر به ایستادگی هستیم که روحیه جهادی را در خود زنده نگه‌داریم و حفظ این روحیه برای پیروزی در جنگ نرم و شبیخون فرهنگی دشمن ضروری است.

وی با اشاره به رشادت‌های مأموران مرزبانی در مقابله با اشرار گفت: این روحیه هنوز در همکاران ما زنده است و هر روز شاهد شهادت این جوانان رشید در مقابله با اشرار هستیم.

 

وی اضافه کرد: نتیجه تکریم خانواده شهدا، ارتقای روحیه جهاد و فرهنگ ناب محمدی در جامعه است و امیدواریم بتوانیم ادامه دهنده راه این شهیدان باشیم.