کشاورزی توسعه نیابد، صنعت نیز رشد نمی‌کند

کشاورزی توسعه نیابد، صنعت نیز رشد نمی‌کند نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: خرمای مضافتی از بهترین کالاهای جهانی است، اما خرما را به قیمت شلغم می‌فروشیم و نتوانسته‌ایم بازار آن را تنظیم کنیم. به گزارش ایسنا، حبیب‌ا… نیکزادی در یازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان کرمان اظهار کرد: در […]

کشاورزی توسعه نیابد، صنعت نیز رشد نمی‌کند

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: خرمای مضافتی از بهترین کالاهای جهانی است، اما خرما را به قیمت شلغم می‌فروشیم و نتوانسته‌ایم بازار آن را تنظیم کنیم.

به گزارش ایسنا، حبیب‌ا… نیکزادی در یازدهمین جشنواره تعاونی‌های برتر استان کرمان اظهار کرد: در کشور ما مرسوم است که کاری آغاز می‌شود اما هیچ‌وقت کامل نمی‌شود یا با علاقه بسیار آغاز می‌کنیم و در نیمه کار دلسرد می‌شویم. همه جوانب کار را نمی‌بینیم تا بتوانیم کاری را که انجام می‌دهیم به نتیجه رسانده و به سودآوری برسیم.

وی با اشاره به تعطیل شدن بسیاری از تعاونی‌ها افزود: برخی تعاونی‌ها نیز بسیار فعال و خوشنام هستند و همه این‌ها به توان فکری، فنی و دانش هیأت مدیره آن شرکت و اعضای تعاونی بر می‌گردد.

نیکزادی با تأکید بر این‌که باید متولی هر حوزه‌ای در کنار فعالان آن بخش حضور داشته باشد، تصریح کرد: علی‌رغم این‌که کرمان ۲۵ درصد باغات کشور را دارد و یکی از بر‌ترین استان‌ها در حوزه معادن است، کشاورزان و تولیدکنندگان در تهیه مواد اولیه یا فروش محصولات با مشکل مواجه هستند.

وی بیان کرد: علت این است که در همه مسایل کاری بحث تعاون را مقداری پررنگ‌تر نکرده‌ایم و در واقع این باور را برای مردم نداشته‌ایم که به سمت تعاونی‌ها بروند.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خرمای مضافتی از بهترین کالاهای جهانی است اما خرما را به قیمت شلغم می‌فروشیم و نتوانسته‌ایم بازار آن را تنظیم کنیم.

وی با اشاره به این‌که باید یکسری صنایع جانبی را در کنار محصولات تولیدی داشته باشیم، افزود: باید تلاش کنیم تا بتوانیم روح تعاون را در جامعه به وجود آورده و حال که کرمان به عنوان پایلوت در اقتصاد مقاومتی مطرح است، بیش‌ترین کار را در بحث تعاونی‌ها در اقتصاد مقاومتی می‌توانیم داشته باشیم.

نیکزادی با بیان این‌که باید در کنار تولید، شرکت‌های ارایه کننده خدمات قبل و بعد از تولید داشته باشیم و تولیدکننده ر‌ها نشود، تصریح کرد: در استان کرمان حداقل به بهانه بحث اقتصاد مقاومتی درخواست می‌کنیم وزارتخانه تمام هم و غم را در بحث تعاونی‌ها در استان بگذارد که در این صورت بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی گفت: آمادگی داریم در کنار متولیان بخش تعاون، کاری که از دستمان ساخته باشد در مجلس برای تعاون انجام دهیم؛ زیرا معتقدیم تعاونی امر ارزشمند، مهم و مؤثری است.

وی با اشاره به اهمیت بخش کشاورزی افزود: اگر کشاورزی کشوری توسعه پیدا نکند، صنعت نیز توسعه پیدا نمی‌کند و هر صنعتی که بخواهد در کشور پا بگیرد باید در کنار کشاورزی قرار داشته باشد.

نیکزادی با اشاره به وضعیت اقتصادی خوب شهر بم به علت فعالیت خودروسازی خاطرنشان کرد: بیش از ۸ هزار نفر کارگر در خودروسازی بم کار می‌کند.

 

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در خرما به شرکت‌های تعاونی بسته‌بندی، فرآوری و… نیاز بسیاری داریم و از نظر تخصصی و بنیه فنی باید تعاونی‌ها تقویت شوند.