آزادی ۲٫۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران ارتباطی به برجام ندارد

آزادی ۲٫۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران ارتباطی به برجام ندارد نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: آزادسازی ۲٫۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران ربطی به برجام ندارد و به خاطر تحریم‌های بانکی ۴۰۰ میلیون دلار از این میزان به خاطر حمل و نقل پول با هواپیما کسر شده است. به گزارش فارس،محمدسلیمانی، نماینده […]

آزادی ۲٫۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران ارتباطی به برجام ندارد

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی گفت: آزادسازی ۲٫۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران ربطی به برجام ندارد و به خاطر تحریم‌های بانکی ۴۰۰ میلیون دلار از این میزان به خاطر حمل و نقل پول با هواپیما کسر شده است.

به گزارش فارس،محمدسلیمانی، نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی، با اشاره به آزادسازی ۲٫۱ میلیارد دلار از دارایی‌های ایران توسط خزانه‌داری آمریکا گفت: در زمان مذاکرات نیز اعلام شد این میزان از دارایی‌های ایران در ازای آزادسازی ۴ نفر از زندانیان آمریکا که به دلیل جاسوسی در ایران بازداشت شده‌اند به کشورمان پرداخت می‌شود.

وی افزود: این میزان پول که اخیراً آزاد شده است مربوط به دارایی‌های بلوکه شده ایران در ابتدای انقلاب از سوی آمریکا بوده که حمل و نقل آن توسط هواپیما انجام شده است و ۴۰۰ میلیون دلار از این ۲٫۱ میلیارد دلار برای این جا به جایی با هواپیما کسر شده است.

نماینده دوره نهم مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آزادی این مقدار از دارایی‌های بلوکه شده ایران هیچ ارتباطی به برجام ندارد و اگر برجام می‌خواست کاری انجام دهد باید این جا به جایی در سیستم بانکی صورت می‌گرفت که این کار انجام نشده است.

 

سلیمانی در پایان خاطرنشان کرد: آزادی زندانیان آمریکا در ایران همزمان با دریافت این پول از سوی ایران صورت گرفته و این کار خارج از برجام و از مسیر دیگری انجام شده است.