دولت در رونق اقتصادی به مطالبات پیمانکاران توجه کند

  رییس انجمن صنایع کانی غیرفلزی خانه صنعت، معدن‌ و تجارت مازندران گفت: دولت در رونق اقتصادی مطالبات پیمانکاران را پرداخت کند.  به گزارش فارس، حسن‌رضا دسترنج دلیل اصلی توقف پروژه‌ها را مطالبات زیاد پیمانکاران از دولت اعلام کرد. وی با اعلام این‌که حال که شرایط اقتصادی مهیا و تحریم‌ها رفع شده است، نباید زمان […]

 

رییس انجمن صنایع کانی غیرفلزی خانه صنعت، معدن‌ و تجارت مازندران گفت: دولت در رونق اقتصادی مطالبات پیمانکاران را پرداخت کند.

 به گزارش فارس، حسن‌رضا دسترنج دلیل اصلی توقف پروژه‌ها را مطالبات زیاد پیمانکاران از دولت اعلام کرد.

وی با اعلام این‌که حال که شرایط اقتصادی مهیا و تحریم‌ها رفع شده است، نباید زمان را از دست داد و بیش از این پیمانکاران از تبعات عدم دریافت مطالبات خود متضرر شوند، افزود: باید از افزایش هزینه‌های اجرای پروژه‌ها جلوگیری به عمل آید و بلافاصله به پرداخت بدهی‌های پیمانکاران از سوی دولت و وزارتخانه‌ها اقدام شود.

دسترنج یادآور ‌شد: با رونق گرفتن پروژه‌ها بسیاری از بخش‌ها رونق خواهد گرفت و اشتغال‌زایی فراوانی را موجب می‌شود.

رییس انجمن صنایع کانی غیرفلزی خانه صنعت، معدن ‌و تجارت مازندران با اشاره به این‌که در همه سنواتی که کمبود منابع رخ می‌دهد، دولت بلافاصله هزینه‌های عمرانی را صرف هزینه‌های جاری کرده و بودجه عمرانی آن را به حداقل می‌رساند، ادامه ‌داد: این رویه باید اصلاح شود، چرا که پروژه‌های عمرانی شریان‌های حیات و تولیدی اقتصادی جامعه هستند و در صورت توقف آن‌ها به صورت زنجیروار بسیاری از عوامل تولید، توزیع و خدمات متوقف و ضرر و زیان‌های بی‌شماری سبب می‌شود.

 

دسترنج خواستار واگذاری بسیاری از پروژه‌های در دست دولت به بخش خصوصی شد تا از اتلاف منابع و استهلاک بیش از پیش آن‌ها جلوگیری شود.