راه‌اندازی سامانه جدید برای حذف قاچاقچیان از مزایده‌ها

رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: با راه‌اندازی سامانه مشترک جدید انتقال اطلاعات در مهرماه، امکان حضور قاچاقچیان در مزایده‎های سازمان به کم‌ترین میزان می‌رسد. امین‌دلیری در گفت‌و‌گو با تسنیم، با اشاره به قابل پذیرش نبودن فساد در سازمان اموال تملیکی گفت: دو تن از مدیران متخلف استان‌های سازمان برکنار شده و مراحل […]

رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی گفت: با راه‌اندازی سامانه مشترک جدید انتقال اطلاعات در مهرماه، امکان حضور قاچاقچیان در مزایدههای سازمان به کم‌ترین میزان می‌رسد.

امین‌دلیری در گفت‌و‌گو با تسنیم، با اشاره به قابل پذیرش نبودن فساد در سازمان اموال تملیکی گفت: دو تن از مدیران متخلف استان‌های سازمان برکنار شده و مراحل رسیدگی قضایی آن‌ها در حال طی شدن است.

رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی با اشاره به اظهارات وزیر صنعت درباره انبارهای دپوی کالا گفت: انبارهای اطراف تهران به زودی شناسنامه‌دار می‌شوند چراکه بررسی‌ها نشان می‌دهد یکی از بزرگ‌‌ترین محل‌های دپوی کالای قاچاق همین انبار‌ها هستند.

وی افزود: طبق توافقی که با دادستانی به عمل آمده، مقرر شده به زودی این انبار‌ها تعیین تکلیف شوند.

رییس سازمان اموال تملیکی در پاسخ به پرسشی درباره نحوه شناسایی قاچاقچیان برای جلوگیری از حضور آن‌‌ها در مزایده‌های سازمان گفت: با ایجاد و راه‌اندازی سامانه مشترک به زودی اطلاعات مورد نیاز برای شناسایی این افراد جهت ممانعت از حضور آن‌‌ها در مزایده‌ها در اختیار سازمان قرار خواهد گرفت.

دلیری ادامه ‌داد: این سامانه تبادل اطلاعات را بین سازمان بنادر، گمرک، سازمان اموال تملیکی، سازمان تعزیرات حکومتی و ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز به اشتراک خواهد گذاشت. با وجود اطلاعاتی که از طریق سازمان تعزیرات در اختیار ما قرار می‌گیرد، امکان حضور قاچاقچیان در مزایده‌ها به حداقل خواهد رسید.

دلیری تصریح ‌کرد: قاچاق سازمان یافته از طریق دادستانی‌‌ها پیگیری می‌شود و قاچاق موردی که بیش‌ترین حجم قاچاق را شکل می‌دهد از سوی تعزیرات حکومتی دنبال می‌شود بنابراین اطلاعات لازم در اختیار این نهاد قرار دارد.

رییس سازمان اموال تملیکی با رد نکردن امکان حضور قاچاقچیان در مزایده‌های سازمان تأکید کرد: با بهره‌برداری از این سامانه اطلاعاتی احتمال حضور قاچاقچیان به حداقل می‌رسد.

دلیری خاطرنشان ‌کرد: تاکنون هیچ اسمی از سوی مراجع مرتبط به صورت مجزا در ‌خصوص شناسایی افراد با سوءسابقه در اختیار سازمان قرار نگرفته است.

وی در انتها گفت: تا پایان شهریور و حداکثر در مهر ماه از این سامانه اطلاعاتی بهره‌برداری خواهد شد.

 به گزارش تسنیم، هرچند رییس سازمان جمع‌آوری و فروش اموال تملیکی تأکید کرده، استفاده از سامانه به شناسایی و در نهایت کنار گذاشتن متقاضیان مشکوک از مزایده‌های سازمان کمک می‌کند اما در صورتی که نزدیکان این افراد و نه خود آن‌‌ها در مزایده‌ها شرکت کنند بازهم همان مسیر قبلی طی خواهد شد.