احتمال کاهش بیش‌تر قیمت طلا در هفته جاری

براساس جدید‌ترین نظرسنجی طلای کیتکونیوز از کارشناسان و سرمایه‌گذاران جهانی، طلا احتمالاً تا زمان برگزاری نشست سیاست پولی ماه جاری بانک مرکزی آمریکا در سطح ثابت یا پایین‌تری معامله خواهد شد. به گزارش ایسنا، بهای معاملات طلا که اوایل هفته گذشته به بالا‌ترین سطح در ۳ هفته اخیر رسیده بود، روز جمعه به دنبال قوی‌تر […]

براساس جدید‌ترین نظرسنجی طلای کیتکونیوز از کارشناسان و سرمایه‌گذاران جهانی، طلا احتمالاً تا زمان برگزاری نشست سیاست پولی ماه جاری بانک مرکزی آمریکا در سطح ثابت یا پایین‌تری معامله خواهد شد.

به گزارش ایسنا، بهای معاملات طلا که اوایل هفته گذشته به بالا‌ترین سطح در ۳ هفته اخیر رسیده بود، روز جمعه به دنبال قوی‌تر شدن ارزش دلار آمریکا تحت فشار قرار گرفت. دلار از انتظارات فزاینده برای افزایش نرخ‌های بهره آمریکا در ماه جاری تحت پشتیبانی قرار گرفت.

هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر در معاملات روز جمعه بازار آمریکا ۷٫۱۰دلار یا ۰٫۵درصد کاهش یافت و در ۱۳۳۴٫۵۰ دلار بسته شد. با این همه طلا برای کل هفته ۰٫۶ درصد رشد کرد که دومین افزایش هفتگی متوالی بود.

طبق نظرسنجی کیتکونیوز از کارشناسان بازار طلا، بیش‌تر تحلیلگران انتظار دارند قیمت‌ها در کوتاه‌مدت تحت فشار منفی باقی بماند، در حالی که سایرین به قیمت‌های بالاتر در بلندمدت خوشبین مانده‌اند.

در نظرسنجی کیتکو برای هفته جاری ۱۵ تحلیلگر و معامله‌گر شرکت کردند که از میان آن‌ها حدود ۴۶ درصد انتظار داشتند طلا در هفته جاری به سطح پایین‌تری کاهش پیدا کند، در حالیکه ۲۷ درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا افزایش پیدا کند و به همین میزان نظر خنثی داشتند.

 

در این بین سرمایه‌گذاران خُرد خوش‌بینی بیش‌تری نسبت به طلا داشتند. در نظرسنجی هفته جاری ۶۶۴ سرمایه‌گذار شرکت کردند که از میان آن‌ها ۴۳۸ نفر یا ۶۶ درصد خوش‌بین بودند و از سوی دیگر ۱۳۶ نفر یا ۲۰ درصد کاهش قیمت را پیش‌بینی کردند در حالیکه ۸۵ نفر یا ۱۳ درصد نظری نداشتند.