موافقت سازمان خصوصی‌سازی و بورس با ادغام شرکت‌های مخابرات استانی

معاون شرکت مخابرات خبر داد موافقت سازمان خصوصی‌سازی و بورس با ادغام شرکت‌های مخابرات استانی معاون شرکت مخابرات ایران از تصمیم هیأت مدیره این شرکت برای ادغام تمامی شرکت‌های مخابرات استانی خبر داد و گفت: این تصمیم در مجمع عمومی مخابرات ایران به تصویب نهایی می‌رسد. داوودزارعیان در گفت‌و‌گو با مهر، هدف از انحلال ۳۱ […]

معاون شرکت مخابرات خبر داد

موافقت سازمان خصوصی‌سازی و بورس با ادغام شرکت‌های مخابرات استانی

معاون شرکت مخابرات ایران از تصمیم هیأت مدیره این شرکت برای ادغام تمامی شرکت‌های مخابرات استانی خبر داد و گفت: این تصمیم در مجمع عمومی مخابرات ایران به تصویب نهایی می‌رسد.

داوودزارعیان در گفت‌و‌گو با مهر، هدف از انحلال ۳۱ شرکت استانی مخابرات و ادغام با شرکت مخابرات ایران را ساماندهی ساختار مدیریتی و یکپارچه‌سازی این تشکیلات عنوان کرد و اظهار داشت: تمامی شرکت‌های مخابراتی استانی به اداره کل مخابرات در هر استان تغییر ساختار خواهد داد که این اقدام می‌تواند باعث تمرکز در امور مدیریتی مخابرات ایران شود.

وی با بیان این‌که با اجرای این تصمیم، ساختار مدیریتی شرکت مخابرات ایران به سال ۷۴ باز می‌گردد، خاطرنشان کرد: ساماندهی ساختار، رفع پراکندگی تصمیم‌گیری و مدیریت جداگانه و کوچک‌سازی بدنه و در نهایت یکپارچه‌سازی از جمله اهدافی است که با این تصمیم محقق می‌شود.

معاون شرکت مخابرات ایران گفت: در همین جهت، مجمع عمومی فوق‌العاده شرکت مخابرات ایران با حضور صاحبان سهام این شرکت، روز سه‌شنبه ۲۳ شهریورماه برگزار خواهد شد تا بر این تصمیم، صحه گذاشته شود.

 

وی تأکید کرد: این تصمیم مورد تصویب هیأت مدیره شرکت مخابرات ایران قرار گرفته است و سازمان خصوصی‌سازی و سازمان بورس نیز با آن موافقت کرده‌اند. پیش‌بینی می‌شود کوچک‌سازی بدنه شرکت مخابرات ایران و یکپارچه‌سازی ساختار آن در درازمدت تأثیر مثبتی در ارزش سهام مخابرات ایران داشته باشد.