عرضه گیلاس ۱۰۰ هزار تومانی در پایتخت

  رییس شورای اسلامی شهر تهران از عرضه میوه‌های قاچاق خارجی در میادین خبر داد و گفت: گیلاس ۱۰۰ هزار تومانی در پایتخت عرضه می‌شود. به گزارش فارس، مهدی چمران در جلسه علنی شورای شهر از عرضه میوه‌های قاچاق خارجی در میادین گله کرد. رییس شورای شهر افزود: شنیده‌ام که گیلاس کیلویی ۱۰۰ هزار تومان […]

 

رییس شورای اسلامی شهر تهران از عرضه میوه‌های قاچاق خارجی در میادین خبر داد و گفت: گیلاس ۱۰۰ هزار تومانی در پایتخت عرضه می‌شود.

به گزارش فارس، مهدی چمران در جلسه علنی شورای شهر از عرضه میوه‌های قاچاق خارجی در میادین گله کرد.

رییس شورای شهر افزود: شنیده‌ام که گیلاس کیلویی ۱۰۰ هزار تومان نیز در میدان و در این فصل ارایه می‌شود که باید فقها اعلام کنند که آیا خرید گیلاس کیلویی ۱۰۰ هزار تومان در این شرایط حلال یا حرام است؟ و امیدوارم دستگاه‌های مربوطه در این زمینه تلاش بیش‌تری داشته باشند.

رییس شورای اسلامی شهر تهران گفت: وزارت صنعت‌، ‌معدن و تجارت و تعزیرات باید وارد شوند و از فروش میوه‌های وارداتی جلوگیری کنند.

وی افزود: مسؤولان شهرداری عنوان کردند که طی بخشنامه‌ای ورود میوه‌های وارداتی به بازار میادین میوه و تره‌بار را ممنوع اعلام کرده و اگر فروش این میوه‌ها در این بازار اتفاق بیفتد جلوی آن گرفته و پروانه غرفه لغو می‌شود.

وی در ادامه در واکنش به تذکر قناعتی، عضو شورای شهر در خصوص افزایش اختیارات شرکت حریم‌بان و شهربان، با بیان این‌که دستفروشان با خواهش و درخواست معابر را ترک نمی‌کنند، افزود: وقتی برای مأموران شهرداری قمه می‌کشند باید مأموران گردن خود را زیر قمه بگذارند تا درگیری ایجاد نشود؟

 

به گفته چمران، صبح‌‌ها در بازار تهران پلیس ضد شورش مستقر می‌شود تا دستفروشان بساط خود را پهن نکنند.