هیچ نوع محصول خارجی در بازسازی کمیسیون‌های مجلس استفاده نشده است

هیچ نوع محصول خارجی در بازسازی کمیسیون‌های مجلس استفاده نشده است مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی گفت: در هیچ‌یک از پروژه‌های بازسازی مجلس شورای اسلامی از تولیدات کشورهای خارجی استفاده نشده است. به گزارش ایسنا، مهدی‌کیایی در خصوص عکس و خبر منتشر شده مبنی بر استفاده از کف‌پوش آمریکایی برای بازسازی کمیسیون‌های […]

هیچ نوع محصول خارجی در بازسازی کمیسیون‌های مجلس استفاده نشده است

مدیرکل فرهنگی و روابط عمومی مجلس شورای اسلامی گفت: در هیچ‌یک از پروژه‌های بازسازی مجلس شورای اسلامی از تولیدات کشورهای خارجی استفاده نشده است.

به گزارش ایسنا، مهدی‌کیایی در خصوص عکس و خبر منتشر شده مبنی بر استفاده از کف‌پوش آمریکایی برای بازسازی کمیسیون‌های تخصصی مجلس در برخی رسانه‌ها خاطرنشان کرد: پیمانکار این پروژه برای بازسازی کمیسیون‌های مجلس در ابتدا، چندین نمونه از انواع کفپوش‌های ایرانی و خارجی را به عنوان پیشنهاد ارایه کرده بود و از آن‌جا که براساس ابلاغیه مورخ ۱۶/۷/۹۴ معاونت اجرایی مجلس، از سال‌های گذشته تاکنون، خرید، تهیه و استفاده از هرگونه کالایی که نمونه مشابه داخلی داشته باشد، در تمامی بخش‌های مجلس شورای اسلامی ممنوع می‌باشد، لذا به پیمانکار عدم‌استفاده از کالای خارجی صراحتاً اعلام شد و بر همین اساس بازسازی کمیسیون‌‌ها با نمونه تولیدات داخلی به انجام رسید.

وی افزود: بدیهی است تصویر انتشار یافته و خبر مذکور که در روزهای اخیر منتشر شده، مربوط به همان زمان ارایه پیشنهادات از سوی پیمانکار بوده و تأکید می‌گردد در بازسازی از هیچ محصول خارجی استفاده نشده است.

کیایی همچنین تعویض کفپوش‌‌‌ها را تنها منحصر به دو کمیسیون از ۱۵ کمیسیون مجلس عنوان کرد که فرسودگی و استهلاک موکت‌های این دو کمیسیون با عمر بیش از ۱۲ سال، طی چندین مورد مکاتبه از سال ۱۳۹۱ تاکنون از سوی رؤسای کمیسیون‌های مذکور، درخواست شده بود که موضوع در این مقطع زمانی انجام شد.

 

وی در پایان افزود: مجلس شورای اسلامی به عنوان یکی از نهادهای عالی نظام جمهوری اسلامی همواره و به ویژه در طی سال‌های اقتصاد مقاومتی و در حمایت از تولید داخلی، خود را ملزم به رعایت و تبعیت از این رفتار پسندیده یعنی استفاده از محصولات ساخت داخل می‌داند.