حجم بازار فناوری اطلاعات ۲٫۵ برابر فروش نفت کل دنیاست

ناصرعلی‌سعادت گفت: در سال ۲۰۱۶ حجم بازار آی.تی ۳٫۸ تریلیون دلار و ۲٫۵ برابر فروش نفت در کل دنیا بوده است. رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در حاشیه برگزاری نمایشگاه الکامپ در گفت‌وگو با فارس در انزلی برپایی این نمایشگاه را حاصل پیشرفت خوبی در راستای همکاری بخش‌ خصوصی و دولتی دانست. وی افزود: همه […]

ناصرعلی‌سعادت گفت: در سال ۲۰۱۶ حجم بازار آی.تی ۳٫۸ تریلیون دلار و ۲٫۵ برابر فروش نفت در کل دنیا بوده است.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای در حاشیه برگزاری نمایشگاه الکامپ در گفت‌وگو با فارس در انزلی برپایی این نمایشگاه را حاصل پیشرفت خوبی در راستای همکاری بخش‌ خصوصی و دولتی دانست.

وی افزود: همه دست به دست یکدیگر داده‌اند تا نمایشگاه مذکور بسیار بهتر و متفاوت‌تر از همیشه برگزار شود که بسیار جای قدردانی دارد.

رییس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای با بیان این‌که امسال نمایشگاه الکامپ موجب حضور شرکت‌ها در فضای بسیار بهتری شده است، گفت: این نمایشگاه نتیجه تأثیر مستقیم بر اقتصاد شرکت‌ها دارد.

رییس نظام صنفی رایانه‌ای کشور با اشاره به برگزاری نمایشگاه الکامپ در منطقه آزاد انزلی، ادامه داد: دهمین نمایشگاه الکامپ گیلان برای نخستین بار در منطقه آزاد انزلی برگزار شد.

به گفته وی، بیش از ۵۰ شرکت رایانه‌ای در نمایشگاه مذکور حضور یافتند و محصولات مختلف شغلی مانند شبکه نرم‌افزار، سخت‌افزار، سرویس‌‌ها و خدمات اینترنت ارایه دادند.

سعادت با اشاره حجم بالای تبادلات اقتصادی در حوزه آی‌.تی تصریح کرد: در سال ۲۰۱۶ حجم بازار آی.تی ۳٫۸ تریلیون دلار و ۲٫۵ برابر فروش نفت در کل دنیا بوده است.

وی اضافه کرد: در این راستا اگر فردی به دنبال فعالیت جدی در حوزه اقتصادی باشد باید در حوزه آی.‌تی حضور یابد.

این مسؤول موفقیت هر نمایشگاه را در متفاوت بودن آن دانست و گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه الکامپ ایجاد فرصت‌های اقتصادی بیش‌تر و جلب توجه سرمایه‌گذاران به آن نگاه کرد که باید از این فرصت استفاده بهینه شود.

 

نمایشگاه الکامپ با هدف نمایش دستاوردهای بخش‌خصوصی در حوزه فن‌آوری اطلاعات و ارتباطات گیلان به شرکت‌ها و نهادهای دولتی و کارخانه‌ها و … بوده که از ۲۲ تا ۲۶ شهریور ماه جاری از ساعت ۱۶ عصر تا ۲۲ برای عموم باز است.