آیفون ۸ با شارژر وایرلس می‌آید

آیفون ۸ با شارژر وایرلس می‌آید شرکت اپل در تازه‌‌ترین درخواست ثبت اختراع خود، یک فن‌آوری شارژر بدون سیم را معرفی کرده که ممکن است در نسل بعدی آیفون‌های این شرکت مورد استفاده قرار بگیرد. به گزارش ایسنا به نقل از میل‌آنلاین، این اخبار در پی رونمایی از گوشی‌های آیفون ۷ و ۷ Plus اپل […]

آیفون ۸ با شارژر وایرلس می‌آید

شرکت اپل در تازه‌‌ترین درخواست ثبت اختراع خود، یک فن‌آوری شارژر بدون سیم را معرفی کرده که ممکن است در نسل بعدی آیفون‌های این شرکت مورد استفاده قرار بگیرد.

به گزارش ایسنا به نقل از میل‌آنلاین، این اخبار در پی رونمایی از گوشی‌های آیفون ۷ و ۷ Plus اپل در روزهای اخیر منتشر شده است.

این گواهی ثبت اختراع به نمایش تصاویری از یک دستگاه شارژر گرد با رویه مقعر پرداخته که مشابه شارژر بی‌سیم پلاستیکی مورد استفاده در ساعت هوشمند اپل است.

این اختراع ابتدا در اواخر سال ۲۰۱۵ به اداره ثبت اختراعات آمریکا ارایه شده بود، اما جزییات آن به تازگی منتشر شده است.

به گفته اپل، این اختراع نوعی ایستگاه شارژ القایی است. طبق این طرح، یک سیم‌پیچ فرستنده القایی دور یک هسته فلزی پیچیده و با یک سیم‌پیچ گیرنده جفت می‌شود تا باتری دستگاه الکترونیکی را شارژ کند.

این شارژر تا حدی مشابه نمونه ارایه شده توسط سامسونگ برای گوشی‌های گلکسی اخیر آن و همچنین گوشی‌های نکسوس گوگل و لومیای مایکروسافت است که به جای وصل کردن تلفن به سیم شارژر، گوشی روی دستگاه شارژ بی‌سیم قرارداده می‌شود. اما این نخستین بار است که اپل چنین طرحی را برای یک آیفون ارایه کرده است.

این شارژر بی‌سیم می‌تواند مشکل حذف جک ۳٫۵ میلیمتری هدفون را از گوشی‌های آیفون حل کند. کاربران می‌توانند همزمان با شارژ گوشی خود، از پورت شارژ گوشی برای اتصال هدفون استفاده کنند.

شایعات در اوایل سال ۲۰۱۶ بر این اساس بود که این شارژر بی‌سیم برای آیفون ۷ ارایه شود که این چنین نشد.

 

شایعات دیگر در مورد آیفون بعدی اپل که در سال ۲۰۱۷ رونمایی خواهد شد، برخورداری آن از نمایشگر منحنی است.