نوبخت:تضمینی برای خرید به فرانسه نداده‌ایم

  قرارداد هواپیماهای ایرباس اجاره به شرط تملیک است  رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان این که قرار نیست منابع محدود کشور صرف خرید هواپیما شود، تصریح کرد: قرارداد هواپیماهای جدید ایرباس اجاره به شرط تملیک است. به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه همایش «تبیین برنامه ششم توسعه اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی و […]

 

قرارداد هواپیماهای ایرباس اجاره به شرط تملیک است

 رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور با بیان این که قرار نیست منابع محدود کشور صرف خرید هواپیما شود، تصریح کرد: قرارداد هواپیماهای جدید ایرباس اجاره به شرط تملیک است.

به گزارش ایرنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه همایش «تبیین برنامه ششم توسعه اقتصاد، اجتماعی، فرهنگی و اولین برنامه اقتصاد مقاومتی سال‌های ۹۹-۱۳۹۵ در نشستی خبری گفت: هرگونه خرید در کشور که بر مبنای فاینانس (تأمین مالی خارجی) باشد، با تصویب شورای اقتصادی انجام می‌شود.

به گفته معاون رییس‌جمهوری، هیچ تضمین خرید برای ۵۰ فروند هواپیمای ایرباس که برنامه است در اختیار ناوگان هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران قرار گیرد، داده نشده است، بلکه قرارداد آن‌ها اجاره به شرط تملیک خواهد بود.

نوبخت تصریح کرد: انتقادهای این روزهای برخی که دم از خرید این هواپیما‌ها می‌زنند شاید در فضای انتخاباتی قابل توجیه باشد، اما واقعیت ندارد.

عرضه۶۰ هزار تن سیب و پرتقال برای نوروز ۹۵

معاون رییس جمهوی از برنامه‌ریزی برای عرضه ۴۲ هزار تن پرتقال و ۱۸ هزار تن سیب برای ایام پایانی سال جاری و نوروز ۱۳۹۵ خبر داد و افزود: تاکنون ۳۲ هزار تن پرتقال و ۱۲ هزار تن سیب به این منظور در سردخانه‌ها انبار شده است و مابقی در آینده نزدیک تأمین می‌شود و در موعد مقرر توزیع خواهد شد.

کشورهای عرضه کننده نفت حق ایران را به رسمیت بشناسند

وی در پاسخ به پرسشی در باره حضور رییس‌جمهوری آذربایجان در ایران، موضوع این سفر را فراتر از قیمت نفت و مسایل مربوط به آن برشمرد و گفت: هم اینک عرضه نفت در بازار از تقاضای آن پیشی گرفته و باید کاهش یابد.

نوبخت به گفته برخی مسؤولان کشورهای عضور اوپک مبنی بر ثابت نگهداشتن وضعیت موجود بازار اشاره کرد و افزود: ظاهراً این کشور‌ها نمی‌خواهند حق ایران را به رسمت بشناسند.

معاون رییس‌جمهوری گفت: این کشور‌ها باید سهم خود را در بازار نفت تقلیل داده و ایران باید به تدریج به سهمیه خود پیش از تحریم‌ها باز گردد.

افزایش حقوق کارکنان دولت از فروردین ماه اعمال می‌شود

معاون رییس‌جمهوری ادامه داد: مقرر شده مطابق برنامه زمان بندی، پس از بازگشت نمایندگان مجلس از حوزه‌های انتخابیه، کار رسیدگی به بودجه مجدد آغاز شود تا موفق به ارایه آن تا پایان سال شویم.

نوبخت ضمن اشاره به احتمال ادامه یافتن کار رسیدگی به بودجه در هفته‌های ابتدایی سال آینده خاطرنشان کرد: حتی اگر این امر تا هفته سوم فروردین ماه هم ادامه داشته باشد، در هفته چهارم می‌توان افزایش حقوق بازنشستگان و کارکنان دولت را اعمال کرد.

دولت از اختیارات قانونی خود برای پرداخت یارانه‌ها استفاده خواهد کرد

وی همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص پرداخت یارانه‌ها اضافه کرد: قانون اختیاری برای دولت قائل شده است تا ۱۰ درصد ردیف‌های بودجه را از جابه‌جایی سایر ردیف‌ها افزایش دهد.

معاون رییس‌جمهوری تصریح کرد: دولت از سقف اختیارات قانونی خود برای پرداخت یارانه‌ها استفاده خواهد کرد که شامل۳۹۰ هزار میلیارد ریال (۳۹ هزار میلیارد تومان) به اضافه ۳۹ هزار میلیارد ریال(۳۹۰۰ میلیارد تومان) ناشی از جابه‌جایی ۱۰ درصدی ردیف‌های بودجه است.

سرمایه‌گذاری در میادین مشترک نفتی با رعایت اولویت

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور همچنین در پاسخ به پرسشی در خصوص قراردادهای نفتی گفت: سرمایه‌گذاری در میادین مشترک با رعایت اولویت‌ها و در چارچوب قراردادهای منعقده انجام می‌شود.

 

به گفته نوبخت انجام این مهم باید با رعایت مصالح و منافع ملی، از جاذبه‌هایی برای طرف سرمایه‌گذار نیز برخوردار باشد.